Nasłonecznienie wnętrz mieszkalnych to bardzo ważna kwestia, której powinniśmy poświęcić odpowiednio dużo uwagi. Światło dzienne, wpadające do naszych wnętrz będzie pozwalać nam na codzienną aktywność, bez konieczności stosowania oświetlenia sztucznego. Niemniej jednak, częstokroć, będziemy chcieli dopływ światła słonecznego odciąć od naszych wnętrz. Czasami po prostu potrzebujemy ciemności, aby się wyspać. Czasami też, intensywne promienie słoneczne mogą być uciążliwe, kiedy przykładowo świecą prosto w ekran monitora, a my akurat musimy popracować. Jednym słowem, należy zadbać o to, aby przejąć kontrolę nad poziomem nasłonecznienia wnętrz mieszkalnych. Dzięki temu, znacznie podniesiemy komfort naszej codziennej egzystencji.

W jaki sposób zadbać o nasłonecznienie wnętrz mieszkalnych?

Samo nasłonecznienie wnętrz mieszkalnych jest w zasadzie procesem naturalnym. Z naszej strony najważniejsze jest to, aby budynek był przemyślanie usytuowany. Tak, aby okna z pomieszczeń wychodziły akurat na strony wschodnią, południową i zachodnią. To pozwoli nam na przechwycenie maksymalnej ilości promieni słonecznych. Strona północna jest najmniej nasłoneczniona, toteż okna z tamtej strony powinny być ograniczone do niezbędnego minimum. Nie dość, że okna od północnej strony nie przyczyniają się do lepszego nasłonecznienia, to jeszcze generują dodatkowe straty energetyczne.

Bardzo ważne jest tutaj jednakże to, abyśmy mieli pełną kontrolę nad poziomem nasłonecznienia wnętrz. Chodzi o to, iż nie zawsze potrzebujemy pełnego nasłonecznienia. Czasami jest wręcz przeciwnie. Niezbędne będzie odcięcie dopływu światła dziennego, które będzie nam przeszkadzać w niektórych działaniach. Chodzi tutaj o sytuacje takie, jak chociażby odcięcie światła do sypialni, kiedy będziemy chcieli odespać nocną zmianę w pracy. Istotne będą też przypadki, kiedy silne promienie słoneczne będą świecić przez okno wprost w ekran naszego telewizora. W takich warunkach nie da się zrelaksować przed ekranem. Niezbędne będą więc odpowiednie rozwiązania, pozwalające na odcięcie dopływu światła dziennego od naszych wnętrz mieszkalnych.

Rolety i żaluzje.

Jednym z najlepszych rozwiązań w tym zakresie będą wszelkiego rodzaju rolety i żaluzje. Pozwolą nam one na skuteczne odcinanie poszczególnych pomieszczeń od dopływu światła dziennego. W tym zakresie trzeba jednakże nadmienić, iż żaluzje, obecnie stosowane są coraz rzadziej. Rolety zaś, stanowią najbardziej popularne rozwiązanie, na jakie możemy sobie tylko pozwolić. Dzięki ich zastosowaniu, możemy zapewnić zdecydowanie najlepsze i najbardziej funkcjonalne nasłonecznienie wnętrz mieszkalnych. Będziemy mogli odciąć dopływ światła wtedy, kiedy tego potrzebujemy. Kiedy zaś będziemy chcieli maksymalnie wpuścić światło, zrealizujemy to jednym ruchem. Jest to więc wygodne i komfortowe rozwiązanie, z którego warto skorzystać w każdym przypadku.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=