kamica nerkowaKamica nerkowa to bardzo poważna dolegliwość, przejawiająca się występowaniem złogów w układzie moczowym. Są one zbudowane z substancji chemicznych, znajdujących się naturalnie w moczu. Jednakże z różnych względów nie dochodzi do ich wydalenia. Zamiast tego krystalizują się i odkładają w złogi, najczęściej pojawiające się w kielichach oraz miedniczce nerkowej. Leczenie zazwyczaj może być prowadzone zachowawczo, jednakże w przypadku większych złogów, bądź też powikłań, konieczna może być nawet interwencja chirurgiczna. Trzeba więc powiedzieć, iż kamica nerkowa to bardzo poważna choroba, którą należy jak najszybciej zacząć leczyć, aby uniknąć problemów w przyszłości.

Jak objawia się kamica nerkowa?

Pierwszym i w zasadzie najbardziej charakterystycznym objawem jest występowanie silnego bólu w okolicy lędźwiowej. Wynika on z przedostawania się złogu z nerki do moczowodu. Ból jest bardzo silny, a często nawet przez kobiety opisywany, jako silniejszy od bólów porodowych. Często też, wraz z bólem (kolką nerkową), pojawiają się nudności i wymioty. Są to objawy charakterystyczne, których pojawienie się, powinno być dla nas ostrzeżeniem, że należy wybrać się do lekarza celem przeprowadzenia kompleksowych badań w tym kierunku.

Poza tym, podczas napadu kolki nerkowej, możemy zauważyć problemy z oddawaniem moczu, który z kolei może mieć czerwone zabarwienie. Wynika to z podrażnienia moczowodu. Czasami może dojść nawet do całkowitego zapchania moczowodu, co będzie skutkować wyjątkowo silnym bólem i niemożnością oddania moczu. W takich przypadkach, kamica nerkowa stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia, i powinna zostać przeprowadzona interwencja chirurgiczna, mająca na celu rozbicie zatykającego moczowód złogu. W przeciwnym razie może dojść do poważniejszych komplikacji zdrowotnych.

Częstymi objawami będą także: pieczenie podczas oddawania moczu, częste parcie na mocz, uczucie niecałkowitego opróżnienia pęcherz, ból promieniujący do czubka prącia (u mężczyzn). Wystąpienie jakichkolwiek z tych objawów powinno być potraktowane poważne. Warto od razu wybrać się do lekarza, aby przeprowadzić odpowiednie badania.

Leczenie kamicy nerkowej.

Kamica nerkowa, tak samo jak wiele innych dolegliwości, może być skutecznie leczona. Tak jak już wspomnieliśmy, w skrajnych przypadkach, kiedy dochodzi do zatkania moczowodu, niezbędna może być nawet interwencja chirurgiczna. W wielu innych przypadkach będziemy jednak mogli stosować odpowiednie leki czy też nawet zioła na kamicę. Ich zadaniem jest rozpuszczanie złogów kamiennych, w celu umożliwienia ich wydalenia naturalnymi drogami. W przypadku najłagodniejszych przebiegów choroby, niezbędne będzie przyjmowanie dużych ilości płynów (3-4litry) oraz leków dostępnych bez recepty. Są to przede wszystkim leki przeciwbólowe i rozkurczowe. W większości tego typu przypadków, kamienie szybko zostaną usunięte naturalnymi drogami.

Podsumowanie.

Należy więc pamiętać, iż kamica nerkowa jest dolegliwością poważną, wobec czego, wystąpienie jej objawów, należy zawsze traktować bardzo poważnie. Nie możemy pod żadnym pozorem bagatelizować choroby takiej jak kamica nerkowa. Brak leczenia może prowadzić do o wiele bardziej poważnych dolegliwości zdrowotnych. Najlepiej, zaraz po wychwyceniu występujących, typowych objawów kamicy nerkowej, udać się do lekarza, aby przeprowadzić badania, mające na celu wyeliminować bądź potwierdzić wystąpienie kamicy nerkowej. Pozwoli to na szybkie podjęcie właściwego procesu leczenia.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=