uvaprint_mWspółcześnie w wielu branżach precyzyjnych, zachodzi konieczność zastosowania nowoczesnych rozwiązań w zakresie łączenia ze sobą poszczególnych elementów. W tym szczególnym przypadku padło na klejenie przy zastosowaniu klejów utwardzanych światłem UV, które gwarantują nam cały szereg zalet ich zastosowania. Przede wszystkim jednak najważniejsze jest tutaj to, iż pozwalają na sprawne i szybkie łączenie ze sobą różnych materiałów, aczkolwiek w zależności od tego, trzeba będzie dobrać odpowiedni klej. Do tego niezbędne jeszcze będą odpowiednie lampy UV do utwardzania klejów tego typu. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej tej technologii, bowiem jest to rzeczywiście bardzo ciekawe rozwiązanie.

Korzyści płynące z zastosowania klejów utwardzanych światłem UV.

Przede wszystkim, musimy powiedzieć, iż będziemy mieć do czynienia z dość sporą ilością zalet tego rozwiązania. Warto tutaj więc wykonać krótką listę, prezentująca podstawowe, najważniejsze zalety stosowania klejów utwardzanych światłem UV:

  • Trwałość połączeń klejowych – należy do zdecydowanie najwyższych w przypadku wszystkich połączeń klejowych.
  • Szybkość utwardzania – poprzez odpowiednie urządzenia UV, czas utwardzania wynosi od kilku do kilkunastu sekund, co predestynuje tę technologię klejenia do szybkich procesów technologicznych w liniach produkcyjnych
  • Czas życia kleju – czas przez który możemy dowolnie manipulować połączonymi przedmiotami, do momentu utwardzenia. Tutaj możemy dość długo swobodnie, po aplikacji kleju manipulować łączonymi elementami bez obaw o zniszczenie kleju. Oczywiście w zależności od danego kleju będziemy mieć do czynienia z różnymi czasami żywotności, niemniej jednak jest to czas pozwalający na sprawne przygotowanie większej ilości klejeń do jednorazowego utwardzania lampą UV.

Trzeba więc przyznać, iż są to rzeczywiście zalety, zapewniające nam możliwość zastosowania tej technologii klejenia w wielu branżach, przede wszystkim precyzyjnych, czyli w medycynie, optyce, elektronice, czy też elektrotechniczne. Dodatkowo, technologie te znajdują swoje zastosowanie także w branży motoryzacyjnej.

Przebieg procesu technologicznego klejenia z utwardzaniem UV.

Jeśli chodzi o samo klejenie z utwardzaniem UV, nie jest to proces jakoś szczególnie skomplikowany. Na poszczególne, łączone ze sobą elementy, po uprzednim przygotowaniu powierzchni, nakładamy warstwy kleju a przedmioty ze sobą łączymy. Potem wystarczy już tylko naświetlanie UV przez odpowiedni czas i połączenie jest gotowe. Jakość połączenia będzie tutaj uzależniona w dużej mierze od prawidłowości dobrania kleju, od tego jaka została zastosowana lampa UV do utwardzania, oraz od poprawności przygotowania powierzchni. Generalnie jednak rzecz ujmując, w przypadku przestrzegania wszystkich podstawowych wytycznych w danym procesie technologicznym, połączenie będzie trwałe i solidne, i raczej trudno będzie doprowadzić do jego uszkodzenia.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=