bazy danychW każdym biznesie trzeba niestety liczyć się z dużą konkurencją. Tak samo jest w przypadku branży medycznej. Wśród hurtowni dostarczających leki jest naprawdę bardzo duża konkurencja i dlatego też przedstawiciele handlowi muszą wymyślić różne sposoby na dotarcie do potencjalnych klientów. Jedną z niezłych metod na znalezienie potencjalnych kupujących jest zakup baz danych zawierających adresy i dane kontaktowe do aptek. 

Dane tego rodzaju są co prawda ogólnodostępne, ale jednak zebranie ich zajmuje bardzo dużo czasu i dlatego też bazy teleadresowe są niezbyt tanie. Zebranie ich zajmuje dość dużo czasu i dlatego też bardzo wiele firm kupuje tego rodzaju bazy. Jest to stosunkowo tania metoda na dotarcie do potencjalnego klienta. Oczywiście im większa baza danych tym będzie nas ona oczywiście kosztowała o wiele więcej. Jednak nie tylko ilość rekordów w bazie danych jest istotna. Również bardzo ważna jest jakość bazy danych.

Jakość czyli ?

Ale właśnie co tak naprawdę można określić mianem jakości baz danych ? Według mnie jest to odpowiednie posortowanie rekordów tak aby baza zawierała tylko i wyłącznie wpisy z kategorii, która nas interesuje. Jeżeli chodzi o numery do aptek to są one stosunkowo łatwo dostępne i dlatego też bazy danych zawierające takie wpisy nie należą do najdroższych. Jednak jeżeli chodzi o jakość to również istotne jest aby baza danych nie zawierała martwych rekordów gdzie później tylko i wyłącznie tracimy czas.

Wykorzystanie dobrej bazy

Najważniejsze poza posiadaniem dobrej bazy danych jest odpowiednie jej wykorzystanie. Jednym z najlepszych sposobów jest zatrudnienie szeregu telemarketerów, którzy będą wykorzystywać zakupione dane teleadresowe i dzwonić z naszą ofertą do aptek. Jeżeli mamy odpowiednio dobrą ofertę to przy dobrej bazie danych nie powinniśmy mieć problemów z przekonaniem kierowników aptek, że to właśnie z naszej oferty powinni oni skorzystać. Jednak jeżeli nie masz możliwości zatrudnienia specjalistów od telemarketingu to pozostaje Ci tylko i wyłącznie zakupić usługę mailingu. Metoda ta nie jest co prawda tak samo skuteczna jak marketing telefoniczny, ale jednak trochę tańsza i nie wymaga takiej ilości czasu. To w jaki sposób wykorzystasz zakupioną przez Ciebie bazę danych zależy tylko od Ciebie.

Mailing. Jak go zrobić?

Na realizację mailingu jest wiele różnych metod. Jednak najlepszą z nich jest zatrudnienie odpowiedniego specjalisty, który wykona dla Ciebie to zadanie. Wbrew pozorom przygotowanie dobrej oferty wcale nie jest takie łatwe. A jest to spowodowane faktem, że w ciągu bardzo krótkiej chwili musisz przekonać potencjalnego kupującego, że Twoja oferta jest lepsza od innych. Zadanie to nie jest wcale takie proste dlatego też specjaliści, którzy znają się na przygotowywaniu takich ofert są na wagę złota. Tylko dzięki temu jesteś w stanie przekonać klientów, że to właśnie Twoja oferta jest najwyższej klasy. Wykorzystaj to co kupiłeś aby zyskać potencjalnych klientów.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=