Wielu rolników skarży się na wysokie koszty ubezpieczenia rolniczego. Niemniej jednak, patrząc na to całe zagadnienie z nieco bliższej perspektywy, można zauważyć, iż koszty te, wcale nie są aż tak bardzo wygórowane. Co więcej, są one ściśle uzależnione od wielkości gospodarstwa. Tak więc, większe gospodarstwa, które siłą rzeczy mają większe dochody będą ponosić większe koszty. Będą też w większym stopniu narażone na różne zdarzenia losowe, które mogą się przyczynić do powstania szkód objętych ubezpieczeniem. Warto więc przyjrzeć się dokładnie kwestii tego jak wyglądają koszty ubezpieczenia rolniczego, zamiast z góry narzekać na ich wysokość.

Ile faktycznie wynoszą koszty ubezpieczenia rolniczego?

Same koszty ubezpieczenia rolniczego będą uzależnione od wielu czynników. Jeśli chodzi o ubezpieczenie OC, to w tym przypadku, kluczowe jest to, iloma i jakimi pojazdami wolnobieżnymi będzie on dysponować, czy posiada w gospodarstwie kombajny. Do tego istotne może być także to, czy posiada trzodę chlewną i w jakiej ilości. Generalnie jest to bardzo złożony problem, który trudno wyliczyć na jakimkolwiek przykładzie. Można więc powiedzieć, iż cena za ubezpieczenie OC rolnika nie jest stała. Choć szacunkowo możemy powiedzieć, iż najtańsze ubezpieczenia w tym przypadku nie będą nazbyt wysokie.

O wiele prościej jest tutaj wyliczyć ubezpieczenie zabudowań gospodarczych, bowiem wygląda to podobnie jak w przypadku ubezpieczenia domu jednorodzinnego. W tym przypadku, można także skorzystać z porównywarek ubezpieczeniowych. Będą one całkiem pomocne i wskażą nam szacunkowe koszty ubezpieczenia OC, oraz ubezpieczenia budynków rolniczych. Dzięki skorzystaniu z takich rozwiązań, na pewno będziemy mogli się przekonać iż w wielu przypadkach, obowiązkowe ubezpieczenia rolnicze nie będą pociągać za sobą aż tak wygórowanych kosztów. Zresztą, czy kilkaset złotych rocznie, to wygórowany koszt, w przypadku pełnej ochrony przed wieloma zagrożenia, które mogą doprowadzić nawet do bankructwa?

Gdzie wykupić ubezpieczenie rolnicze?

Same koszty ubezpieczenia rolniczego, będą także różnić się pod względem ubezpieczalni. Każda z nich będzie oferować nieco inny zakres ubezpieczenia, a tym samym jego koszty. Jest to więc dobre miejsce do poszukania oszczędności. Dobrym i korzystnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług doradcy ubezpieczeniowego. Szczególnie w przypadku prowadzenia dużego gospodarstwa. Dzięki temu na pewno nie popełnimy żadnego błędu podczas wyboru odpowiedniego ubezpieczenia rolnego.

Podsumowanie.

Możemy więc powiedzieć, iż koszty ubezpieczenia rolniczego nie będą wcale tak wygórowane, jak by tego chcieli przeciwnicy obowiązkowych ubezpieczeń rolniczych. To z reguły kilkaset złotych rocznie, toteż nie ma większego sensu prowadzić batalii. Tym bardziej, iż dzięki poniesieniu tego kosztu, rolnik jest zabezpieczony na wypadek wielu zdarzeń losowych, które w wielu okolicznościach mogą gospodarstwo doprowadzić nawet do ruiny. Lepiej jest więc ponieść koszty ubezpieczenia rolniczego i mieć pewność, iż w razie powodzi, pożaru, czy też koniecznością wypłaty odszkodowania na rzecz osób trzecich, nie trzeba będzie tych pieniędzy wyciągać z kieszeni.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=