Potencjalny kupujący, który pragnie zaopatrzyć się w lornetkę musi wybrać odpowiedni jej ty. Z tego też względu występują na rynku lornetki, które przeznaczone są do używania w ciągu dnia, przy naturalnym świetle słonecznym. Takimi właśnie instrumentami są lornetki myśliwskie, w których niezwykle ważnym parametrem jest średnica, jaką posiada tu źrenica wyjściowa. Inaczej rzecz ujmując jest to wiec średnica snopa światła, które pada ·na źrenicę potencjalnego obserwatora. Źrenice, w jaką wyposażona jest lornetka można bardzo łatwo obliczyć, ponieważ jest to iloraz średnicy obiektywu przez powiększenie okularu. Z tego względu nie zawsze warto kupować lornetkę służącą do obserwacji dziennych, która zaopatrzona jest w bardzo dużą moc źrenicy, często wąchająca się do nawet siedem lub osiem razy. Zdaniem specjalistów w takich warunkach lepiej sprawdza się lornetka mniejsza, dlatego że dzięki niej w warunkach światła dziennego uzyskamy lepszą jasność, kontrast i koloryt oglądanego obrazu.

Najbardziej popularnym z istniejących dziś na rynku instrumentów optycznych są lornetki Alpen, które posiadają wiele zalet i zadziwiająco mało wad. Ich szerokie zastosowanie sprawia, że są one częściej używane przez szerokie grono klientów, aniżeli lunety, które można powiedzieć przeznaczone są do nieco innych zadań. Mimo, że istnieje nadal pogląd, że w sytuacji, kiedy chcemy zobaczyć konstelacje gwiezdne musimy użyć teleskopu, to jednak posiadając odpowiednią lornetkę mamy niemal te same możliwości. Jeśli więc chcemy uzyskać efekty niemal te same, jakie oferuje nam teleskop musimy zwrócić uwagę na obiektyw lornetki. Specjaliści proponują w takiej sytuacji lornetki z obiektywem wahającym się od pięćdziesiąt do sześćdziesiąt milimetrów. Dodają także, że sprzęty wyposażone w taki obiektyw są niezwykle łatwe i przyjemne w użyciu, ponieważ charakteryzują się niewielką masą i wielkością. Co więcej dają one wspaniałe wrażenia wizualne i niekiedy lepiej sprawdzają się aniżeli teleskop, czy duże lunety, które są nieporęczne w użytkowaniu?

TAGI
Wpisane w: Firmy, Myślistwo     Tagi: , , ,

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=