blat kuchenny_1Jednym ze zdecydowanie najbardziej eleganckich rozwiązań w wykańczaniu wnętrz jest zastosowanie marmuru. Jest to bardzo popularny materiał wykończeniowy, stosowany już w czasach starożytnych. Charakteryzuje się najwyższym poziomem estetyki, stylu i elegancji. Jednocześnie w dalszym ciągu pozostaje najkosztowniejszym, wobec czego jego stosowanie wiąże się zarówno z kosztami jak i ze wzrostem prestiżu. Co ważne, marmury występują w wielu różnych odmianach kolorystycznych, co pozwala nam na spokojne ich dopasowanie do naszych indywidualnych potrzeb. Zobaczmy w takim razie, do czego obecnie wykorzystywane są marmury w wykańczaniu wnętrz, oraz jakie zapewniają nam korzyści.

Zastosowanie marmuru w wykańczaniu wnętrz.

Jak już wspomnieliśmy, marmury znajdują bardzo szerokie zastosowanie w wykańczaniu wnętrz. Trzeba tutaj pamiętać o tym, iż jest to materiał wysoce estetyczny, ale i kosztowny. Wykonanie jakichkolwiek wykończeń z marmuru wiąże się z koniecznością poniesienia stosunkowo sporych kosztów. Warto o tym wiedzieć i być na tę okoliczność odpowiednio przygotowanym. Powinniśmy także dość dobrze orientować się w kwestii tego, do jakiego rodzaju wykończeń wnętrz, marmury możemy zastosować. Zdecydowanie najczęściej marmury wykorzystywane są do następujących elementów wykończenia wnętrz:

  • Schody wewnętrzne prowadzące na kolejna kondygnację budynku
  • Blaty i zlewozmywaki kuchenne
  • Posadzki podłogowe
  • Płytki ścienne do zastosowania w kuchniach i łazienkach
  • Obudowy armatury łazienkowej
  • Różnego rodzaju marmurowe ozdoby.
  • Zewnętrzne płytki elewacyjne
  • Płytki chodnikowe i tarasowe.

Widzimy więc dość wyraźnie, iż zdecydowanie najczęściej marmury wykorzystywane są wewnątrz budynku, a rzadziej na zewnątrz. Wynika to z tego, iż marmur jest jednak kamieniem nieco mniej trwałym, niż na przykład granit. Skutkiem tego, jego stosowanie na zewnątrz może być obłożone większym poziomem ryzyka uszkodzenia. Jeśli zaś chodzi o wykończenia wnętrz, to marmur raczej nie będzie tutaj podlegać zbyt wielkiemu ryzyku uszkodzenia.

Zalety stosowania marmurów w wykańczaniu wnętrz.

Jak już wspomnieliśmy, zastosowanie marmuru w wykańczaniu wnętrz pociąga za sobą stosunkowo spore koszty. Jednakże, równocześnie możemy liczyć na konkretne, płynące z tego korzyści. Przede wszystkim jest to materiał o wysokim poziomie estetyki. Jego zastosowanie przyczynia się wyraźnie do wzrostu prestiżu całego budynku, do wzrostu estetyki i komfortowości budynku. Jest to też materiał niesamowicie wręcz trwały oraz odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Trzeba będzie nieźle się wysilić, aby doprowadzić do jego uszkodzenia. Marmur może spokojnie przetrwać kilka kolejnych pokoleń eksploatujących nasz dom. Ostatecznie jest też bardzo łatwy do utrzymania w czystości. Możemy tutaj stosować standardowe, stosowane w domu detergenty. Żadne z nich nie powinny zaszkodzić naturalnemu kamieniowi. Jednym słowem mamy tutaj cały szereg korzyści, które warto mieć na uwadze, podejmując decyzję o tym, czy stosować wykończenia wnętrz z marmuru czy też nie.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=