Kyocera tk 340Codzienna, stosunkowo intensywna eksploatacja drukarek, przede wszystkim w firmach, niesie za sobą dość wysokie koszty, toteż jakiekolwiek próby ich obniżenia zawsze będą bardzo mile widziane przez każdego przedsiębiorcę. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby możliwe było tańsze drukowanie wszelkiego rodzaju dokumentów firmowych, które przecież każdego dnia powstają w dziesiątkach i setkach egzemplarzy, co ponosi za sobą stosunkowo spore koszty. Wszak tusze i tonery do najtańszych nie należą, toteż warto poszukać rozwiązań, które w jakikolwiek sposób będą w stanie ograniczyć ponoszone przez przedsiębiorców koszty, związane z codziennym drukowanie wielu dokumentów firmowych.

Tusze i tonery regenerowane.

Pierwszym rozwiązaniem będzie tutaj niewątpliwie możliwość zastosowania tuszy i tonerów regenerowanych, których koszt zakupu jest o wiele niższy, niemniej jednak, ich użytkowanie niesie za sobą ryzyko uszkodzenia drukarki. Dużo będzie tutaj zależne od tego, gdzie kupimy tusze i tonery w wersjach regenerowanych, oraz kto jest ich producentem. Kupując w pewnych i bezpiecznych sklepach, takich jak chociażby internetowy sklep pod adresem www.tonershop.pl, z całą pewnością uda nam się dokonać zakupu dobrych jakościowo i bezpiecznych w eksploatacji tuszy i tonerów regenerowanych.

Zamienniki tuszy i tonerów oryginalnych.

Kolejnym rozwiązaniem jest zastosowanie popularnych zamienników, czyli tuszy i tonerów wykonywanych dokładnie w taki sam sposób jak ich oryginalne wzorce, niemniej jednak przez innego producenta z zastosowaniem tańszych materiałów. Jest to rozwiązaniem nieco mniej oszczędnym niż w przypadku tuszy i tonerów regenerowanych, niemniej jednak poziom bezpieczeństwa w tej sytuacji jest o wiele wyższy. Można nawet pokusić się o stwierdzenie iż zastosowanie tego typu rozwiązania jest jednym z bardziej bezpiecznych, a jednocześnie zapewniających nam wysoki poziom oszczędności.

Ryzyko

W obydwu tych przypadkach, niestety ponosić będziemy ryzyko uszkodzenia drukarki, a przede wszystkim stracimy na urządzenie gwarancje, bowiem producent wyraźnie zastrzega, iż gwarancja obowiązuje tylko w przypadku stosowania oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. Dlatego też, warto tutaj pamiętać o tym fakcie, zanim zdecydujemy się na takie rozwiązania, a najlepiej w przypadku drukarek nowych i kosztownych stosować materiały oryginalne, zaś w przypadku kiedy okres gwarancji dobiega już końca, zdecydować się na skorzystanie z tuszy i tonerów regenerowanych. Dzięki temu z całą pewnością uda nam się poczynić pewne oszczędności, bez ponoszenia zbyt wielkiego ryzyka utraty gwarancji na nowe urządzenie.

Podsumowanie

Jednym słowem, oszczędne drukowanie jest jak najbardziej możliwe, aczkolwiek trzeba tutaj bardzo rozważnie podejść do tej kwestii, aby czasem nie doprowadzić do sytuacji w której będziemy ponosić straty z tytułu zniszczenia nowej i bardzo kosztownej drukarki.

TAGI
Wpisane w: Biznes, Komputery     Tagi: , , ,

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=