kanał instalacyjny2_cablomax_468x499W latach ubiegłych podczas realizacji montażu instalacji elektrycznych, w zdecydowanej większości przypadków przewody elektryczne chowane były pod tynkiem w pomieszczeniach. Miało to rozwiązanie swoje wady i zalety. Przede wszystkim, przewodów nie było widać, co pozwalało na dogodne wykańczanie wnętrz, niemniej jednak, w razie konieczności przeprowadzenia jakichkolwiek prac modernizacyjnych, czy też naprawczych na instalacji, zachodziła konieczność kucia dziur w ścianach. Dlatego też, obecnie stosowane rozwiązania zapewniają nam większy poziom bezpieczeństwa w tym zakresie. Możemy bowiem zamiast chowania przewodów pod tynkiem, wykorzystać odpowiednie dla ułożenia przewodów instalacji elektrycznych, co ułatwia nam znacznie całą pracę i przynosi sporo korzyści.

Zalety zastosowania kanałów do montażu przewodów instalacji elektrycznych.

Przede wszystkim trzeba będzie sobie nieco więcej powiedzieć na temat samej konstrukcji oraz montażu wspomnianych kanałów. Otóż są specjalnie przygotowanie rynienki, montowane pod tynkiem, z zewnętrzną listwą maskującą, która będzie najczęściej osadzana idealnie w płaszczyźnie ściany. Kujemy odpowiednich rozmiarów rowek w ścianie, do którego na kleju oraz śrubach, montujemy rynny instalacyjne. Następnie kanałami puszczamy wszystkie przewody instalacyjne, po czym pozostaje nam już tylko przykryć je maskownicami. Tutaj bardzo dobrym rozwiązaniem mogą się okazać maskownice ozdobne, szczególnie jeśli bardo starannie wykonamy całą instalację, zapewniając sobie, iż wszędzie rynny instalacyjne będą puszczane na tych samych wysokościach. Na pierwszy rzut oka będzie to wyglądać jak specjalnie w tym celu zastosowana listwa ozdobna. Najważniejszą zaś zaletą będzie tutaj to, iż stosując kanały dla ułożenia przewodów instalacji elektrycznych, w przypadku konieczności przeprowadzenia prac naprawczych czy tez modernizacyjnych na instalacji, nie musimy kuć w ścianach. Po prostu zdejmujemy listwę maskująca i mamy dostęp do całej instalacji. Jest to niewątpliwie największą zaletą tego typu rozwiązań, wobec czego musimy pamiętać o tym, w toku podejmowania decyzji w zakresie montażu instalacji.

Montaż gniazdek w listwach instalacyjnych.

Same kanały instalacyjne zapewniają nam jeszcze jedną bardzo ciekawą zaletę. Otóż, bezpośrednio w kanałach możemy montować wszelkiego rodzaju gniazdka elektryczne, internetowe czy też antenowe. Jest to rozwiązaniem wyjątkowo korzystnym. W tym celu wystarczy wyciąć kawałek listwy maskującej o szerokości gniazdka, które następnie łączymy z przewodami i wciskamy w specjalnie przygotowane w tym celu zatrzaski wewnętrzne w kanałach. Umożliwia nam to puszczenie dookoła każdego pomieszczenia odpowiedniego kanału na zadanej wysokości, a następnie tylko montaż gniazdek w tym miejscach, w których będzie nam to odpowiadać. Ma to jeszcze jedną zaletę. W przypadku, kiedy chcemy cokolwiek prze aranżować w naszym pomieszczeniu, lokalizację gniazdek zawsze możemy bezproblemowo zmienić, a listwy maskujące będą dalej pasować. Jednym słowem zastosowanie kanałów dla ułożenia przewodów instalacji elektrycznych jest rozwiązaniem wybitnie korzystnym, wobec czego warto mieć je na względzie podczas realizacji prac związanych z montażem instalacji elektrycznej.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=