s150-przyczepa z pompą dla straży pożarnejProfesjonalne motopompy przewoźne dla jednostek straży pożarnej muszą charakteryzować się bardzo dobrymi parametrami pracy. W końcu, tutaj niejednokrotnie wykorzystywane będą w bardzo trudnych warunkach. Nie tylko w akcjach gaśniczych, ale także podczas sytuacji podtopień i powodzi. Wobec tego też, pompy przeznaczone dla jednostek Straży Pożarnej, dodatkowo muszą posiadać odpowiedni Certyfikat Dopuszczenia. Jest to certyfikat potwierdzający wysoki poziom jakości pompy, jej wydajność oraz sprawność. Bez certyfikatu, jednostki Straży Pożarnej, nie mogą wykorzystywać jakichkolwiek pomp.

Pompy dla Straży Pożarnej.

Jeśli chodzi o pompy tego typu, to są one dostarczane przez różnych producentów. Tutaj jednak zajmiemy się pompami dostarczanymi przez firmę Victor Pumps. Jest to producent słynący z nowatorskich rozwiązań, jak również jakości i solidności konstrukcyjnej. Pompy te jednak, zanim będą dopuszczone do uzytku w jednostkach Straży Pożarnej powinny uzyskać odpowiedni certyfikat CNBOP-PIB. Certyfikat ten jest wydawany po wnikliwych testach i potwierdza, że dany model pompy może być wykorzystywany w jednostkach staży pożarnej. Obecnie kolejna pompa Victor Pumps, otrzymała taki certyfikat a jest nią motopompa S191. Do najważniejszych cech charakterystycznych pompy S191 należy tutaj zaliczyć:

  • Wydajność na poziomie 7570 l/min. – maksymalna. Nominalna wydajność na poziomie 7200 l/min.
  • Wysokość podnoszenia na poziomie 45 metrów.
  • Podciśnienie zasysania na poziomie 8 metrów
  • Przyłącza ssawne 5x 110 i tłoczne 4×110
  • Wolny przelot zanieczyszczeń na wirniku : 63×75 mm
  • Wysokoprężny napęd Hatz o mocy 35.8 kW

Już same parametry techniczne motopompy wskazują na jej profesjonalne zastosowania. Jest to jak najbardziej nowa motopompa przewoźna do wody zanieczyszczonej ze świadectwem dopuszczenia dla straży pożarnej. Można więc powiedzieć, iż obecnie tego typu jednostki będą pojawiać się na wyposażeniu przede wszystkim PSP, ale także OSP.

Jest to pompa samozasysająca po jednorazowym zalaniu korpusu. Pompa może być przechowywana zalana, aczkolwiek jedynie w przypadku braku temperatur ujemnych. Pompa w trakcie pracy nie wymaga jakiegoś specjalnego dozoru. Jest ona także wyposażona w automatyczne smarowanie uszczelnienia, wobec czego nawet długa praca na sucho nie stanowi dla niej większego problemu. Wyposażona jest w panel sterowania pracą silnika, wakuometr, manometr oraz wygodny w użyciu króciec zalewowy. Bardzo łatwo realizowane jest także czyszczenie komory wirnika poprzez komory rewizyjne.

Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż jest to pompa rzeczywiście do zadań specjalnych. Pozwala na pracę ciągłą w trudnych warunkach, z wodą zanieczyszczoną ciałami stałymi. Dzięki temu precyzyjnie nadaje się do prac związanych z odwadnianiem terenów zalewowych na przykład w sytuacjach zagrożenia powodziowego. Dodatkowo jest ona kompletowana na przyczepach wzmocnionych z odpowiednią homologacją. Najczęściej stosowane są tutaj przyczepy marki Wiola. Standardowo jest to pompa na przyczepie dwuosiowej.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=