bros na krety nornice i myszyUtrzymanie roślin ogrodowych w dobrym stanie wymaga od nas zastosowania odpowiednich środków ochrony roślin, bez których trudno będzie zabezpieczyć się przed chwastami oraz wszelkiego rodzaju szkodnikami ogrodowymi, czy też chorobami roślin. Będzie to co prawda pociągać za sobą konieczność poniesienia pewnych kosztów, niemniej jednak bez tego ani rusz, jeśli poważnie myślimy o prowadzeniu przydomowego ogrodu. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej kwestiom związanym z dbałością o nasz przydomowy ogród, oraz o kwestie zabezpieczania roślin przez najczęściej występującymi zagrożeniami w postaci szkodników oraz wszelkiego rodzaju chorób roślinnych.

Szkodniki ogrodowe.

Do zdecydowanie najbardziej szkodliwych należy tutaj zaliczyć wszelkiej maści gryzonie. Myszy, szczury, nornice oraz krety potrafią dość szybko zniszczyć dzieło naszych rąk w ogrodzie, a co gorsza, jednocześnie roznoszą one mnóstwo zarazek, chorób zakaźnych i bakterii. Dlatego też w przypadku, kiedy tylko stwierdzimy obecność któregokolwiek z tych gryzoni w naszym ogrodzie, powinniśmy natychmiast reagować, aby nie doszło do konieczności wzywania specjalisty od deratyzacji.

Bardzo niebezpieczne będą także wszelkiego rodzaju owady, jak na przykład mszyce lub szerszenie i osy. Te pierwsze w bardzo szybkim tempie potrafią ogołocić nasze rośliny z liści i kwiatów, zaś drugie są naturalnymi wrogami pszczół, które są niezbędne do zapylania naszych roślin ogrodowych.

Zarówno w przypadku owadów, jak i gryzoni będziemy musieli zastosować odpowiednio dobrane środki do ochrony przed szkodnikami, które można będzie pozyskać w dobrych sklepach ogrodniczych. Tego typu środki są z reguły dość niebezpieczne także dla nas samych oraz naszych zwierząt domowych, toteż podczas ich stosowania powinniśmy korzystać z niezbędnych środków ochrony osobistej. Rękawice, okulary ochronne i odpowiedni kaftan powinny w zupełności wystarczyć, aby bezpiecznie pozbyć się szkodników przy pomocy odpowiednich środków ochrony roślin przed szkodnikami.

Pozostałe zagrożenia w ogrodzie.

Poza szkodnikami w naszych ogrodach, bardzo spore zagrożenie niosą za sobą wszelkiego rodzaju choroby roślin, wywoływane zarówno przez bakterie, jak i przez specyficzne warunki atmosferyczne. W przypadku długo utrzymujących się deszczy, możliwe jest że niektóre z roślin zaatakowane zostaną przez pleśń, z która można także walczyć poprzez odpowiednie w tym przypadku środki ochrony roślin. Tutaj także, tak samo jak w przypadku ochrony przed szkodnikami i szkodliwymi owadami, koniecznością będzie zastosowanie odpowiedniej odzieży ochronnej, aby czasem nie doprowadzić do wypadku, w którym będziemy sami poszkodowani. Niektóre ze środków ochrony roślin mogą być niebezpieczne w kontakcie z naszą skórą lub drogami oddechowymi, toteż prawidłowe zabezpieczenie się będzie tutaj kwestią niezbędna.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=