osuszacz powietrza dwukomorowyKlimatyzacja w pojazdach samochodowych to jeden z ważniejszych układów, które zapewniają nam pewien poziom komfortu poruszania się samochodem nawet w najbardziej upalne dni. Jednakże należy tutaj pamiętać o tym, iż aby nasz układ klimatyzacji pracował wydajnie i trwale, należy zadbać o jego sprawność techniczną. Zaś jednym ze zdecydowanie najważniejszych jego elementów będzie bez wątpienia osuszacz powietrza. Jego zadaniem jest obniżenie poziomu wilgotności powietrza doprowadzanego z zewnątrz do układu, co ostatecznie ma zagwarantować poprawną i długotrwałą pracę układu.

Wilgotność powietrza w układzie klimatyzacji samochodowej.

Jedną z najważniejszych kwestii, jakie musimy tutaj poruszyć jest to, iż poziom wilgotności powietrza w układzie klimatyzacji samochodowej, będzie wywierać wpływ na żywotność poszczególnych jego elementów. Im niższy poziom wilgotności, tym bezpieczniejsze będą wszystkie elementy układu w czasie długotrwałej eksploatacji. Nadmierny poziom wilgotności będzie z kolei prowadzić do korodowania poszczególnych jego elementów, jak również może być przyczyną rozwoju pleśni w układzie, a to z kolei będzie stanowić już poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. W końcu w przypadku rozwinięcia się pleśni w układzie klimatyzacji, będziemy zmuszeni wdychać pleśń wraz z powietrzem, co zawsze jest niekorzystne dla naszego zdrowia, i może być przyczyną nawet bardzo poważnych chorób. Dlatego też, tak istotnym elementem będzie tutaj przeprowadzanie systematycznych przeglądów technicznych układu klimatyzacji ze szczególnym uwzględnieniem samego osuszacza powietrza, którego sprawna praca będzie ograniczać zagrożenia związane z pleśnią czy też korodowaniem elementów układu.

Naprawa czy wymiana osuszacza?

W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek niezgodności w pracy osuszacza powietrza, będziemy stać przed koniecznością naprawy całego systemu. Możemy tego dokonać zarówno poprzez wymianę osuszacza na nowy, jak również poprzez jego regenerację. Jest ona jednak możliwa tylko w nielicznych przypadkach, kiedy w porę wychwycimy ewentualne uszkodzenia. Jeśli będziemy przez dłuższy czas eksploatować uszkodzony osuszacz, niestety regeneracja może się okazać niemożliwa a to niestety, będzie pociągać za sobą konieczność poniesienia o wiele większych kosztów, związanych z wymianą osuszacza na nowy. jednym słowem warto tutaj podkreślić, iż regeneracja osuszaczy do klimatyzacji samochodowych będzie zawsze rozwiązaniem o wiele bardziej przystępnym cenowo, toteż faktycznie warto pamiętać o systematycznym przeprowadzaniu przeglądów technicznych całego układu klimatyzacji, gdyż tylko w taki sposób możliwe będzie wychwycenie ewentualnych niezgodności w porę, kiedy regeneracja osuszacza będzie jeszcze możliwa. W przeciwnym przypadku będziemy zmuszeni do kosztownej wymiany osuszacza na zupełnie nowy, co pociąga za sobą w wielu przypadkach dość wyraźnie wysokie koszty.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=