piwonia białaJednym ze zdecydowanie najbardziej popularnych i zarazem najskuteczniejszych leków w przypadku wielu chorób reumatoidalnych jest przede wszystkim metotreksat. Niemniej jednak warto tutaj poszerzyć swoją wiedzę o leki pochodzenia naturalnego, znane ludowej medycynie od setek a nawet już tysięcy lat, gdyż okazuje się, iż w przypadku wielu dolegliwości reumatycznych, możliwe jest ich leczenia przy zastosowaniu ekstraktu z korzenia piwonii białej. Zostały nawet w tym zakresie przeprowadzone odpowiednie badania, mające na celu przede wszystkim udowodnienie wysokiego poziomu skuteczności leczenia poprzez ekstrakt z piwonii białej, jak również określenie w jakich jeszcze przypadkach chorobowych będzie to skutecznym lekarstwem.

Badania potwierdzające skuteczność ekstraktu z korzenia piwonii białej.

Jak już o tym wspomnieliśmy, skuteczność leczenia chorób reumatoidalnych przy zastosowaniu korzenia piwonii białej została potwierdzona poprzez przeprowadzone w tym zakresie badania. Tutaj oczywiście najważniejszymi badania będą te, przeprowadzone Narodową Fundację Medycyny Naturalnej Chin, w trakcie których przebadano grupę blisko 450 osób, a więc dość sporą jak w zakresie badań w medycynie naturalnej. W ciągu 12 tygodni, pacjentów podzielonych na dwie grupy, cierpiących na RZS czyli Reumatoidalne zapalenie stawów, leczono metotreksatem (grupa I) i ekstraktem z korzenia piwonii białej (grupa II). Po zakończeniu leczenia sprawdzono wyniki procentowe u ilu pacjentów w poszczególnych grupach osiągnięto znaczną poprawę stanu zdrowia. Okazuje się, iż w przypadku grupy leczonej metotreksatem było 81,7%, zaś w przypadku grupy leczonej ekstraktem z korzenia piwonii białej było to 71,7%. Różnica dość niewielka, zważywszy na fakt, iż jest to skuteczność w obydwu przypadkach na poziomie3/4 a więc bardzo wysoka. Jednym słowem piwonia biała na reumatyzm okazuje się być lekiem skutecznym i bardzo dobrym. Przede wszystkim zaś, jest lekiem nie wywołującym żadnych skutków ubocznych, oraz w pełni naturalnym, którego wytwarzanie jest banalnie proste.

Pozostałe właściwości korzenia piwonii białej.

W wyniku prowadzonych obecnie pilotażowych badań, dowodzi się, iż ekstrakt z korzenia piwonii białej, jest również bardzo skutecznym lekiem w przypadku innych chorób. Obecnie przeprowadzone badania sugerują duże prawdopodobieństwo stosowania tego leku w przypadku schorzeń takich jak: Zespół Sjogrena, układowy toczeń rumieniowaty, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK), łuszczycowe zapalenie stawów, przewlekła pokrzywka. Można więc stwierdzić, iż korzeń piwonii białej jest lekiem o szerokim zastosowaniu w wielu przypadkach chorobowych, a prowadzone badania z całą pewnością wykażą jego skuteczność także w wielu innych, dotąd jeszcze nie odkrytych przypadkach. Jest to oczywiście bardzo dobry kierunek badań w medycynie, bowiem leczenie sposobami naturalnymi, staje się obecnie bardzo istotną gałęzią medycyny, która w odróżnieniu od leków farmakologicznych, syntetycznych, sztucznie pozyskiwanych, zapewnia większy poziom bezpieczeństwa leczonych pacjentów.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=