Uprawa Różaneczników w przydomowym ogrodzie, to bardzo dobre rozwiązanie dla jego estetyki. Są to bardzo atrakcyjne i estetyczne krzewy z rodziny wrzosowatych, których hodowla nie wymaga od nas żadnych specjalnych umiejętności. Wartym podkreślenia jest tutaj także fakt tego, iż mamy do wyboru bardzo dużo odmian Różaneczników o różnorodnej estetyce. Warto jednakże pamiętać o tym, iż nie każda odmiana będzie nadawała się do uprawy ogrodowej. W wielu przypadkach bowiem są to odmiany zbyt mało odporne na działanie silnych mrozów, które w naszej strefie klimatycznej bywają bardzo uciążliwe. Koniecznie trzeba będzie starannie dobierać odmiany Różaneczników do uprawy ogrodowej, aby mieć pewność, iż przetrwają sezon zimowy.

Dobór właściwych odmian Różaneczników do uprawy ogrodowej.

Najważniejszą więc kwestią będzie tutaj dobór właściwych odmian o odpowiednio wysokiej odporności na działanie niskich temperatur. Takich odmian znajdziemy stosunkowo sporo, aczkolwiek warto dokładnie sprawdzić i upewnić się, czy faktycznie dana odmiana będzie w stanie wytrzymać tak niskie temperatury. Dzięki temu będziemy mieć gwarancję, iż przetrwają w naszej strefie klimatycznej zimę. Poza tym, w zasadzie, nasza przydomowa hodowla Różaneczników nie będzie stwarzać nam większych trudności. Jeśli odmiany będą prawidłowo dopasowane, to z cała pewnością będzie wszystko jak należy. Oczywiście to nie oznacza wcale, iż odmiany mniej odporne na działanie niskich temperatur musimy automatycznie odrzucić z hodowli. Także i je będziemy mogli uprawiać, aczkolwiek trzeba to zrobić w donicach. Dzięki temu bowiem, na czas sezonu zimowego, będziemy mogli je schować w pomieszczeniach gospodarczych, gdzie zapewnimy im wysoki poziom zabezpieczenia przed działaniem mrozów. Na sezon letni zaś, już od samej wiosny, będziemy mogli wystawić je do ogrodu, gdzie będą cieszyć nasze oczy i koić zmysły.

Przygotowanie do uprawy Rhododendronów.

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na uprawę ogrodową czy też doniczkową, koniecznością będzie prawidłowe przygotowanie gleby do uprawy, oraz odpowiedni dobór stanowiska uprawy. W tym zakresie Rhododendrony mają swoje, specyficzne wymagania, które warto spełnić, aby cieszyć się udaną uprawą. Dlatego też, musimy wybrać stanowisko osłonięte i zacienione. Pozwoli to roślinom jeszcze lepiej zabezpieczyć się przed negatywnym działaniem niskich zakresów temperatur. Warto przemyśleć wybór stanowisku w sąsiedztwie innych, większych drzew i krzewów ogrodowych, które zapewnią dogodne warunki w tym zakresie.

Bardzo ważne jest także to, iż Rhododendrony lubią glebę o stosunkowo kwaśnym odczynie pH w przedziale 4,5-6. Aby to osiągnąć należy zmieszać ze sobą w proporcjach 1:1:1 glebę ogrodniczą, korę sosnową i nie odkwaszany torf. Tak przygotowaną mieszanką wypełniamy dołek o średnicy około 1m i głębokości 0,5-0,75 metra. Potem już tylko wystarczy nasadzić nasze Różaneczniki, aby z biegiem czasu móc cieszyć się ich pięknymi liśćmi i kwiatami.

TAGI
Wpisane w: Ogród     Tagi: , , ,

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=