Wytwarzanie brykietu drzewnego, wbrew wszelkim pozorom nie jest wcale procesem nader skomplikowanym. Oczywiście, tak samo jak w przypadku każdego innego procesu technologicznego, trzeba tutaj spełnić pewne warunki, aby ostateczny efekt produkcji stał na wysokim poziomie jakościowym. Tak samo tutaj należy o pewnych kwestiach pamiętać, aby zagwarantować sobie wytwarzanie brykietu wysokiej klasy i jakości. Aby był on bardzo dobrym materiałem opałowym i charakteryzował się wysokim poziomem kaloryczności. W pierwszej jednak kolejności, aby rozpocząć brykietowanie, koniecznością jest przygotowanie odpowiedniej infrastruktury magazynowo produkcyjnej.

Niezbędna infrastruktura magazynowa i produkcyjna.

Najważniejszą kwestią podczas wdrażania produkcji brykietu, będzie odpowiednie zaplecze magazynowe oraz produkcyjne. Chodzi tutaj głównie o odpowiedniej klasy pomieszczenia, które zagwarantują nam dobre warunki do przechowywania materiału wsadowego, czy tez gotowego brykietu. Istotne jest także to, aby w pomieszczeniach produkcyjnych zagwarantować dogodne, pozbawione wilgoci warunki. Będzie się to wiązać więc z pewnymi kosztami, aczkolwiek w wielu przypadkach nie będą one należeć do wyjątkowo wygórowanych.

W następnej kolejności trzeba zadbać jeszcze o maszyny, dzięki którym brykietowanie będzie w ogóle możliwe. Chodzi nam oczywiście o brykieciarki. Są to maszyny dość kosztowne, szczególnie jeśli zdecydujemy się na zakup na rynku pierwotnym. Taki zakup zaś jest w pełni konieczny, jeśli myślimy o poważnej produkcji, na szeroką skalę, która będzie przynosić firmie konkretny przychód. W przeciwnym razie, trudno będzie osiągnąć odpowiedni poziom jakości i zysku z inwestycji.

Proces produkcji brykietu.

Samo brykietowanie nie jest tutaj w jakimkolwiek stopniu nadzwyczaj skomplikowanym procesem. Należy jednakże zadbać o to, aby wióry, zrębki i trociny przeznaczone do brykietowania były jak najbardziej suche. Warto między pomieszczeniami magazynowymi i produkcyjnymi, posiadać dodatkowe pomieszczenie z suszarnią, gdzie można będzie przesuszyć dodatkowo materiał, przeznaczony do produkcji. Będzie to dla nas dodatkowa gwarancja wysokiego poziomu jakości realizowanych prac związanych z brykietowaniem.

Nadmierne ilości wilgoci w materiale wsadowym, będą negatywnie wpływać na jakość wytwarzanego brykietu. Co prawda, brykietowanie jako proces, także przy udziale wysokiej temperatury odparuje duże ilości wilgoci, jednakże nie wszystko. Nadmiar pozostanie i będzie negatywnie wpływać na jakość wiązania brykietu w kostki. Będzie także negatywnie wpływać na proces spalania brykietu. Aby był on w pełni ekologiczny i nie wpływał negatywnie na żywotność naszego kotła, brykiet powinien być maksymalnie suchy. Najlepiej jeśli jego poziom wilgoci będzie utrzymany na poziomie ok. 5%. Poziom wilgoci materiału wsadowego zaś, może tutaj wynosić maksymalnie 8-10%. Wszystkie wartości wyższe, będą już niedopuszczalne.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=