Warning: stripcslashes() expects parameter 1 to be string, array given in /wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/all_in_one_seo_pack.php on line 89
Przygotowywanie betonu przy pomocy ładowarki kołowej. | AMarket.pl, market aktualności...
Warning: stripcslashes() expects parameter 1 to be string, array given in /wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/all_in_one_seo_pack.php on line 142

łyżka mieszalnikowa do betonuŁadowarka kołowa, to dla wielu firm budowlanych maszyna niezbędna na co dzień w pracy. W przypadku firm zajmujących się pracami brukarskimi, budową domów, niwelacja terenu, ładowarka jest po prostu niezbędnym narzędziem do codziennej pracy. Posiadając już ładowarkę, warto pomyśleć o kwestii poszerzenia jej funkcjonalności o możliwość przygotowywania za jej pomocą betonu, bezpośrednio na placu budowy. W tym celu trzeba będzie jednak zainwestować w dodatkową łyżkę z mieszalnikiem do betonu, montowaną w miejscu standardowej łyżki. Jej koszt może i nie będzie należał do najniższych, niemniej jednak cały gros korzyści, jakie z tego tytułu płyną dla firmy i samych pracowników w pełni uzasadnia takie wydatki.

Łyżka z mieszalnikiem i jej konstrukcja.

Sama łyżka z mieszalnikiem do betonu to w zasadzie standardowa łyżka. Najważniejszym jej elementem będą wewnętrzne mechanizmy mieszające beton opierające się o ślimacznice napędzane hydraulicznie prosto z ładowarki. Dlatego też, podczas dobory łyżki do ładowarki istotne jest dopasowanie jej do parametrów samej maszyny, aby była ona w stanie podołać ciężarowi łyżki, oraz jej zapotrzebowaniu na energię hydrauliczną. Oczywiście każdy producent łyżek mieszalnikowych będzie tutaj wyszczególniać, które modele jego mieszalników będzie można stosować z poszczególnymi typami ładowarek, aczkolwiek najczęściej spotykanym kryterium doboru łyżek będzie masa całkowita ładowarki. Do każdej z nich dopasowywany jest także specjalny adapter, umożliwiający podłączenie tej samej łyżki do wielu różnych ładowarek o tych samej kryteriach ale pewnych różnicach konstrukcyjnych. Dzięki temu nie trzeba produkować wielu różnych łyżek, do różnych modeli ładowarek o podobnych parametrach technicznych.

Korzyści płynące z zastosowania łyżki do mieszania betonu.

Tak jak już wspomnieliśmy, kwestią zdecydowanie najistotniejszą będzie tutaj możliwość przygotowania betonu bezpośrednio na placu budowy w ilości i konsystencji odpowiadającej aktualnemu zapotrzebowaniu ekipy budowlanej. Bardzo ważne jest tutaj także to, iż łyżka z mieszadłem do betonu na ładowarkę w dalszym ciągu umożliwia nam załadunek sypkich materiałów budowlanych, aczkolwiek o pewnej granicy grubości frakcyjnej. Chodzi tutaj o to, iż wnętrze łyżki jest zabezpieczone kratownicą, która nie przepuści do środka żadnych grubszych kamieni, które z całą pewnością przyczyniłyby się do uszkodzenia mechanizmu mieszadła. Niemniej jednak piasek, czy też żwir bez trudu będziemy mogli dalej ładować. Bardzo ważnym aspektem jest także to, iż przy pomocy łyżki z mieszadłem do betonu nie tylko przygotujemy beton niezbędny na placu budowy, ale także będziemy mogli go od razu rozwieźć po całym terenie placu budowy, co jest szczególnie istotne w przypadku prac takich jak budowa dróg, gdzie plac budowy nie jest szeroki, ale za to bardzo długi. Rozwożenie w takich przypadkach betonu na taczkach zajęłoby strasznie dużo czasu.

TAGI

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=