bautojet_3Założenie firmy zajmującej się świadczeniem usług pomocy drogowej, nie jest wcale niczym skomplikowanym i nie różni się w zasadzie niczym od założenia jakiejkolwiek innej działalności gospodarczej. Różnicą będzie natomiast kwestia początkowych inwestycji, bowiem tutaj będziemy potrzebować stosunkowo sporej gotówki, na pozyskanie odpowiednich pojazdów takich, jak lawety i holowniki. Oczywiście na samym początku będzie to raczej zupełnie niemożliwe, aby pozyskać zupełnie nowe pojazdy, toteż trzeba będzie znaleźć jakieś rozsądne rozwiązania, pozwalające uporać się z tym problemem i zacząć świadczenie usług pomocy drogowej. Zobaczmy więc jak się za to wszystko zabrać.

Wyposażenie

Pozyskanie wyposażenie może się okazać całkiem proste, jeśli zdamy sobie sprawę z tego, iż na samym początku wcale nie potrzebujemy nowego sprzętu, tylko czegoś, co pozwoli nam świadczyć usługi pomocy drogowej na dobrym poziomie. Tutaj w zupełności może sprawdzić się sprzętu używany. Należy więc poszukać dostawców poleasingowych pojazdów takich jak lawety i holowniki, bowiem w tym przypadku bardzo często będą sprzedawane one w bardziej przystępnych cenach. Można też poszukać zachodnich firm, które na własną rękę pozbywają się pojazdów starszych ze swojego taboru celem jego odmłodzenia (my też będziemy musieli w przyszłości o tym pamiętać). Z reguły uda nam się w takich przypadkach pozyskać lawety oraz holowniki w całkiem dobrym jeszcze stanie, pozwalającym nam na ich eksploatację przez kilka najbliższych lat. Potem z kolei będziemy z całą pewnością właścicielami bardziej rozwiniętej firmy, która będzie już w stanie samodzielnie pozyskiwać wyposażenie nowe, kupując je za gotówkę, w kredytach inwestycyjnych czy tez nawet w leasingu.

Pozyskiwanie klientów.

Nie da się ukryć, iż najważniejszą kwestią w działalności tego typu przedsiębiorstw, będzie skuteczne pozyskiwanie klientów, bez których nie da się osiągnąć na tym rynku niczego. W tym celu przede wszystkim należy wykorzystać wszystkie możliwe kanały komunikacji, czyli tradycyjną reklamę, oraz coraz bardziej popularną i przynoszącą coraz bardziej wymierne efekty reklamę internetową. Po osiągnięciu pewnego poziomu jakości świadczonych usług można będzie postarać się o zlecenia od ubezpieczalni. Jeśli uda nam się podpisać taką umowę z jedną z lepszych ubezpieczalni, wtedy trafią do nas wszyscy ubezpieczeni w niej klienci, którzy będą potrzebować pomocy drogowej na naszym terenie. Wystarczy tutaj zajrzeć na stronę www.auto-jet.ig.pl, czyli stronę jednej z bielskich firm zajmujących się świadczeniem usług pomocy drogowej, aby przekonać się, w jaki sposób wykorzystywane są wszystkie możliwe sposoby pozyskiwania nowych klientów. Potem wystarczy już tylko wdrożyć je wszystkie w swoim przedsiębiorstwie, i cierpliwie czekać na efekty, które niechybnie nadejdą.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=