Polowanie w sezonie jesiennym oraz zimowym, stawia myśliwego przed jeszcze trudniejszym zadaniem. Chodzi tutaj głównie o kwestie związane z dopasowaniem odpowiedniego jakościowo ubioru na polowania. W końcu w czasie jesiennym, będziemy mieć do czynienia z o wiele trudniejszymi warunkami atmosferycznymi, panującymi w lesie. Trzeba będzie się więc bardzo skutecznie przygotować do ich neutralizacji. Tak, aby ostatecznie zagwarantować sobie maksymalnie wysoki poziom komfortu termicznego, jak również bezpieczeństwa na polowaniach. Wymagać to będzie przede wszystkim inwestycji w odpowiednią odzież myśliwską, co pociąga za sobą stosunkowo spore wydatki.

Odzież typu softshell na polowanie.

Obecnie coraz bardziej popularnym rozwiązaniem na polowania w sezonie jesiennym jest myśliwski softshell. Jest to bardzo popularna odzież turystyczna, zapewniająca nam przede wszystkim ochronę przed deszczem i wiatrem. Jest lekka i niezbyt ciepła, toteż z całą pewnością nie dojdzie tutaj do przegrzania się w przypadku, kiedy warunki pogodowe będą temu sprzyjać. Mamy na myśli sytuacje, kiedy temperatura powietrza jest stosunkowo przyjemna, natomiast porywisty wiatr, wykazuje się stosunkowo niską temperaturą. Myśliwski softshell, w tym przypadku zagwarantuje odpowiedni poziom ochrony przed zimnym wiatrem co będzie podstawą komfortu termicznego na polowaniach.

Warto tutaj podkreślić, iż myśliwski softshell będzie nieco odróżniać się od klasycznej odzieży tego typu. Przede wszystkim będzie jednocześnie o wiele bardziej wytrzymały na uszkodzenia, co wynika z faktu większego narażenia na uszkodzenia podczas polowania, niż podczas turystycznych wędrówek. W końcu w trakcie polowania, myśliwy regularnie będzie zahaczać o ostre gałęzie, czy tez kolczaste drzewa. Dobry softshell myśliwski, będzie w pełni zabezpieczony przed przypadkowym uszkodzeniem w takich sytuacjach.

Dobre spodnie myśliwskie i kurtka.

Poza odzieżą typu softshell, na okres jesienno zimowy, przydatne będą także solidne spodnie myśliwskie oraz dobrej klasy kurtka. W końcu w czasie jesiennym, do końca nigdy nie możemy być pewni, jakie zastaną nas warunki pogodowe. Czasami może po prostu zwykły softshell nie wystarczyć, wobec czego koniecznością będą dodatkowe inwestycje. Najważniejsze będą, jak już wspomnieliśmy, solidne i ciepłe spodnie myśliwskie. Powinny być wykonane z dobrej klasy materiałów, aby zapewnić bezpieczeństwo przed przypadkowym skaleczeniem. Dobrze jeśli będą charakteryzować się także dobrym poziomem wodoodporności. W końcu ostatecznie, w trakcie polowań w sezonie jesiennym, będziemy mieć do czynienia także z pogodą iście deszczową. Jednym słowem, trzeba tutaj bardzo dobrze przygotować zestawy ubrań na polowania, aby w każdych warunkach, zagwarantować sobie maksymalnie wysoki poziom bezpieczeństwa.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=