Beautiful young latina woman with eyesight problems, working late at night in office. The girl puts collyrium drops in tired eyes and smiles.

Uczucie suchości i podrażnienia oczu to jedna z najczęściej obecnie występujących dolegliwości. Sprawia, że czujemy się bardzo niekomfortowo, nie możemy skupić się na czynnościach dnia codziennego i pracy. Ulgę z pewnością przynoszą krople do oczu, wśród mnogości ofert dostępnych na rynku, ciężko jednak zdecydować, które będą dla nas najlepsze. Skąd się biorą podrażnienia oczu i jak z nimi walczyć?

Zespół suchego oka – skąd się bierze?

Na podrażnienia narządu wzroku wpływa głównie korzystanie ze sprzętów elektronicznych i zbyt częsta ekspozycja oczu na ekrany. Dużo osób spędza kilka godzin dziennie przed komputerem w pracy, dodatkowo w klimatyzowanym pomieszczeniu, co tylko pogarsza sprawę. Nieprawidłowe nawilżenie powierzchni oka może także wiązać się z przyjmowaniem określonych leków, stylem życia, a także wiekiem i procesami starzenia.

Jak radzić sobie z podrażaniami oka?

Każdy z nas odczuwa od czasu do czasu zmęczenie oczu. Ważne jest wówczas, by dać im odpocząć i sięgnąć po krople do oczu. Przy jednak nawracających dolegliwościach należy zgłosić się do lekarza okulisty. Leczenie ma charakter objawowy. W trosce o swój wzrok, warto już dziś wdrożyć kilka zaleceń:

  • zrezygnowanie z palenia, unikanie zadymionych pomieszczeń,
  • ograniczenie ekspozycji na zimne powietrze i ograniczenie spędzanego czasu w klimatyzowanych miejscach,
  • korzystanie z ekranu komputera, który znajduje się 10-20 stopni poniżej poziomu oczu,
  • noszenie okularów, zwłaszcza w wietrze dni,
  • korzystanie z kropli do oczu.

Jak działają krople do oczu i po które z nich sięgnąć?

Krople do oczu przynoszą natychmiastową ulgę, a stosowane regularnie zwiększają nawilżenie oka. Produkt jest dostępny w aptekach i nie wymaga recepty od lekarza. Wśród wielu preparatów, godnym do polecenia są krople do oczu Acuvue. Dlaczego?

Po pierwsze dlatego, że są one dostępne w dwóch wersjach, więc łatwiej dopasować ich działanie do swoich potrzeb. Krople do oczu blink contacts (https://www.acuvue.pl/krople-do-oczu) stworzone zostały z myślą o osobach, które korzystają z soczewek kontaktowych. W wyniku podrażnień oka, często rezygnują one z ich noszenia. Na szczęście preparat blink contacts skutecznie nawilża zmęczone oczy, przynosząc im natychmiastową ulgę. Nie wymaga zdejmowania soczewki.

Drugi wariant to krople blink intensive, które w swym składzie zawierają hialuronian sodu (HA). Pomaga on w przywróceniu stabilności filmu łzowego. Krople skutecznie chronią powierzchnię oka i zapewniają jej nawilżenie nawet przez ponad 60 minut.

Krople do oczu są tanim i niezawodnym sposobem na pozbycie się uciążliwych objawów suchego oka. Przynoszą ulgę i pomagają lepiej funkcjonować. Warto po nie sięgnąć w razie podprażeń oka, nawet, jeśli pojawiają się one jedynie od czasu do czasu.

TAGI
Wpisane w: Bez kategorii     Tagi: , ,

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=