19775503339_fb34b4f226_zW ostatnim czasie na rynku mody codziennej, coraz częściej można usłyszeć o kreacjach w stylu boho-chic, które okazują się dla wielu strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Tego typu kreacje pozwalają zachować sporą dawkę szyku i elegancji, przy jednoczesnym nacisku na charakterystyczna dla bohemy nonszalancję. Kreacje zapewniają wygodę i brak narzuconych schematów, co także dla wielu osób stanowi bardzo wielką zaletę. Zobaczmy zatem, w jaki sposób podejść do kwestii przygotowywania tego typu kreacji, aby osiągnąć zamierzone efekty, nie wydać na to wszystko fortuny, oraz czuć się dobrze przy każdym wyjściu z domu.

Przeznaczenie stylistyki boho-chic.

Przede wszystkim jednak musimy zdać sobie sprawę z faktu tego, iż stylizacja boho-chic, jest raczej stylizacją codzienną, przeznaczoną na wyjście do pracy, kina, teatru, czy też na imprezę rodzinną. Są to wygodne i zwiewne kreacje, które zapewniają swobodę poruszania się, a jednocześnie w pewnym zakresie dostarczają szyku i elegancji. Mamy tutaj do czynienia przede wszystkim z obszernymi i zwiewnymi elementami, szerokimi, bardzo pojemnymi spódnicami, długimi i luźnymi rękawami. W pewnym sensie można nawet tutaj odnieść wrażenie, iż jest to nawiązanie do trendów panujących w modzie kultury hipisowskiej, aczkolwiek na tym podobieństwa się kończą, bowiem w przeciwieństwie do niej, w kreacjach boho-chic, należy zadbać także o pewne kwestie elegancji i stylu, co w kulturze hipisów było elementem jak najbardziej zbędnym. Trzeba tutaj więc stwierdzić dość jednoznacznie, iż stylizacje boho-chic, będą bardzo dobrym rozwiązaniem dla każdej z pań, a nawet panów, wobec czego warto przyjrzeć się tej stylistyce, która może w wielu przypadkach podkreślić pewne charakterystyczne cechy urody, czy też uwypuklić pewne kwestie związane z podejściem danej osoby do ubierania się.

Pozyskiwanie odpowiednich elementów.

Oczywiście musimy tutaj także zwrócić szczególną uwagę na kwestię pozyskiwania poszczególnych elementów do stylizacji boho-chic, bowiem odgrywać będzie to bardzo istotną rolę. Chodzi nam przede wszystkim o to, aby poszczególne elementy spełniały wszystkie najważniejsze kryteria tego nurtu mody, a co za tym idzie, trzeba będzie się trzymać pewnych zasad, choć są one dość swobodne. W przypadku chęci osiągnięcia efektu stylizacji boho-chic z nutą orientalną, warto zaopatrzyć się chociażby kilka drobnych elementów biżuterii orientalnej, dostępnej na przykład pod adresem http://piekielko.com/, gdzie większość elementów można zakupić w bardzo przystępnych cenach. Co zaś tyczy się samej już odzieży w stylistyce boho-chic, w zupełności wystarczające będą normalne, zwykłe sklepy i odrobina cierpliwości, niezbędnej przy przeszukiwaniu półek i wieszaków w poszukiwaniu elementów garderoby o odpowiedniej kolorystyce i kroju, aby osiągnąć zamierzone efekty.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=