łuszczycaŁuszczyca to jedna z wielu chorób skóry, która potrafi znacznie obniżyć poziom komfortu naszego życia. W zdecydowanej większości przypadków, u chorych występują czerwonobrunatne grudki pokryte suchymi łuskami, co jest niezbyt miłe dla oka i powoduje zawstydzenie. Jest to jednakże choroba z którą można nauczyć się żyć, poprzez zastosowanie odpowiedniej terapii, oraz zmianę swoich życiowych nawyków. Zobaczmy zatem, jak poradzić sobie z łuszczycą, kiedy już nas dopadnie. Sprawdźmy, które z naszych nawyków codziennych, wpływają korzystnie na jej rozwój, aby poznać sposoby przeciwdziałania jej dalszemu rozwojowi.

Osłabianie objawów łuszczycy.

Jak już wspomnieliśmy, przy zachowaniu odpowiedniego trybu życia, oraz stosowaniu odpowiednich preparatów, możemy dość wyraźnie osłabić objawy łuszczycy. Na tyle, iż nie będzie to choroba uciążliwa dla naszej codziennej egzystencji. Aby jednak to osiągnąć należy:

  • Diametralnie zmodyfikować dietę – zapewnić sobie dostarczenie większej ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3 oraz witaminy D (ryby, oleje). Warto także wzbogacić dietę w cytrusy, winogrona, pietruszkę, sałatę i marchew. Unikać zaś jak ognia należy mięsa, wędlin, podrobów, czekolady, kawy, kakao, miodu, warzyw strączkowych i ostrych przypraw, w tym przede wszystkim octu.
  • Zrezygnować z alkoholu i papierosów
  • Uważać na skaleczenia. Pod żadnym pozorem nie zdrapywać zmienionych chorobowo miejsc na skórze
  • Nawilżać skórę tak często jak to tylko jest możliwe
  • Stosować preparaty z mocznikiem, szczególnie kiedy objawy się nasilają
  • Zażywać prysznic zamiast kąpieli, aby niepotrzebnie nie wysuszać skóry
  • Nie używać gąbek
  • Stosować delikatne rodzaje mydeł i płyn do mycia

Widzimy więc, iż dość trochę tego jest, niemniej jednak trzeba zdać sobie tutaj sprawę z faktu tego, iż jeśli nie zastosujemy się do powyższych reguł, to raczej trudno będzie poradzić sobie w życiu na co dzień z łuszczycą. Będzie ona niestety stale się pogarszać, a najgorsze jest to, iż znacznie obniży komfort naszego życia.

Dodatkowe wsparcie w walce z łuszczycą.

Niezależnie od tego, jak bardzo zmienimy swoje nawyki żywieniowe, przydatne będzie także dodatkowe wsparcie w walce z łuszczycą i minimalizowaniem negatywnych jej objawów. W ostatnim okresie czasu, dość popularnym rozwiązaniem okazuje się być terapia łuszczycy, czyli specjalnie przygotowana terapia, która zapewni nam dostarczenie do organizmu wszystkich niezbędnych składników, oraz wpłynie korzystnie na regenerację naszej skóry. Co prawda nie wyeliminuje problemów z łuszczycą doszczętnie, bowiem na chwilę obecną jest to jedna z chorób nieuleczalnych. Niemniej jednak, nie warto w związku z tym od razu stawiać się na przegranej pozycji. Tutaj koniecznie trzeba walczyć o to, aby móc żyć i funkcjonować jak najbardziej normalnie. Aby nie wstydzić się wyjść w lato w krótkich spodenkach czy krótkiej spódniczce i w krótkim rękawku. Dlatego też, warto wykorzystać każdą opcję, która mogłaby nam tutaj pomóc. Zarówno zmienić nasze nawyki żywieniowe, jak również zdecydować się na równoczesne przeprowadzenie terapii łuszczycy ziołami.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=