mallorca-june09-trekking-1199669-mPraktycznie każdy z nas może bez większych trudności wybrać się na wycieczkę trekkingową, aczkolwiek powinniśmy rzetelnie oszacować swoje siły i możliwości, aby w stosunku do nich wybrać odpowiednią trasę wycieczki. Najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj oczywiście wyjazd na wycieczkę organizowaną przez biuro podróży, bowiem w takich przypadkach, będziemy mieć do dyspozycji przewodnika, a wszystkie noclegi po drodze naszej wyprawy będą zagwarantowane. Zresztą wyjazd z biurem podróży, w wielu przypadkach może się okazać nawet bardziej przystępny cenowo niż wyjazd samodzielny.

Oferty biur podróży.

W kwestii wyjazdów na mało wymagający, przystępny trekking w góry, bez wątpienia znajdziemy wiele ofert biur podróży, toteż nie powinniśmy mieć większych trudności z ich wyborem. Kwestią najtrudniejszą dla nas będzie dobór odpowiedniej oferty, która będzie dopasowana do naszych możliwości, co będzie szczególnie trudne dla początkujących. Warto tutaj na pierwsze wyjazdy, wybierać opcje najłatwiejsze, bez żadnych karkołomnych, wysokogórskich podejść. Trzeba przecież pamiętać, iż trekking w dolinach także należy do bardzo ciekawych przygód, wypełnionych pięknymi widokami i zmęczeniem. Do takiej wyprawy także trzeba będzie się solidnie przygotować, zarówno pod względem kondycji, wytrzymałości, jak i pod względem wyposażenia, które musimy skompletować. Generalnie rzecz ujmując, koszt wyjazdu na trekking to jedna sprawa, zaś nasze przygotowanie i wyekwipowanie to zupełnie odrębna historia.

Przygotowanie i ekwipunek.

Skoro znajdziemy już odpowiednie oferty i wybierzemy wyjazd, który będzie dopasowany do naszych możliwości, warto pomyśleć o poczynieniu pewnych przygotowań. W głównej mierze powinniśmy pomyśleć o wyposażeniu, a najważniejsze będą tutaj:

  • Buty trekkingowe – z dobrym bieżnikiem zapewniającym przyczepność w zróżnicowanym terenie
  • Plecak – który umożliwi nam wygodny transport pozostałego ekwipunku, prowiantu i wody
  • Składane kijki trekkingowe – pozwolą nam przełożyć nieco obciążenia podczas podejść i zejść na ręce
  • Kurtka wiatrowa – na wyższych wysokościach potrafi być naprawdę chłodno

Bez takiego, najbardziej podstawowego wyposażenia, nie powinniśmy nawet myśleć o wyprawie w góry. Tak samo jak nie powinniśmy wybierać się na trekking, bez uprzedniego sprawdzenia swojej formy. Jeśli nie jesteśmy w stanie przejść zwykłym lasem około 10 kilometrów w czasie 2 godzin, to w górach będziemy mieć dość wyraźne problemy. Warto tutaj więc sprawdzić swoje możliwości przed wyjazdem, aby ewentualnie zdążyć jeszcze popracować nad kondycja i wytrzymałością. Regularne, dłuższe spacery terenowe oraz wizyty na siłowni czy też basenie, powinny skutecznie przyczynić się do poprawy naszej kondycji i wytrzymałości na tyle, aby bez większych problemów sprostać trudom kilkudniowych trekkingów w górach.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=