mont blancWyprawy trekkingowe w Alpy stanowią jedne z najbardziej atrakcyjnych wypraw, na jakie możemy sobie w ogóle pozwolić. Tutaj zaś, w Alpach, znajdziemy mnóstwo tras turystycznych, wiodących bardzo ciekawymi, widokowymi przełęczami. Jednym zaś z najlepszych odcinków będzie tutaj trekking wokół Mont Blanc (4808 m n.p.m.) w Alpach Sabaudzkich. Jest to bardzo popularna trasa turystyczna, o stosunkowo niskim poziomie trudności, gdzie dodatkowo można dowolnie dobierać warianty jej pokonywania pomiędzy trudniejszymi oraz łatwiejszymi. Warto tutaj przyjrzeć się nieco bliżej kwestii tego, jak będzie wyglądać wyprawa na trekking wokół Mont Blanc, oraz jak się do niej przygotować. Dzięki temu bowiem może się ona okazać jedną z lepszych wypraw na trekking naszego życia.

Szlak trekkingowy wokół Mont Blanc.

Szlak turystyczny wokół Mont Blanc to około 180 km do pokonania. Oczywiście my nie będziemy pokonywać całej trasy od razu. Tutaj mamy przygotowane odpowiednie etapy, przy czym zawsze jeszcze w zanadrzu będzie opcja trudniejsza i łatwiejsza, tak aby każdy z uczestników wyprawy mógł dostosować poziom trudności szlaku do swoich możliwości i umiejętności. Przede wszystkim, na naszą największą uwagę zasługuje fakt, iż szlaki wokół Mont Blanc prowadzone są niezwykle widokowo, co czyni z nich nie lada gratkę dla każdego amatora trekkingu w Alpach.

Trudności na trasie wokół Mont Blanc.

Jeśli chodzi o poziom trudności, to w zdecydowanej większości trasy te są łatwe i dostępne dla każdego. Mamy tutaj jednak do czynienia z dwoma wariantami poszczególnych tras, czyli krótkim i długim. Wybierając się na długi wariant, koniecznie trzeba będzie zadbać o dobrą kondycję fizyczną. Na jednym odcinku będziemy mieć do czynienia ze sztucznymi ubezpieczeniami, przy czym dla wariantu łatwego trasy, możliwe jest ich ominięcie. W zasadzie nie wymaga się tutaj żadnego specjalistycznego sprzętu alpinistycznego. Podstawowe wyposażenie w góry jednak będzie absolutnie niezbędne.

Wyposażenie niezbędne na szlaku wokół Mont Blanc.

Jak już wspomnieliśmy, nie jest tutaj wymagane żadne specjalistyczne wyposażenie alpinistyczne. Niemniej jednak podstawy wyposażenia górskiego podróżnika powinny być spełnione, aby wyprawa mogła być bezpieczna i komfortowa na każdym kroku. Do najważniejszych elementów wyposażenia, jakie należy ze sobą posiadać zaliczamy tutaj następujące rzeczy:

  • Plecak o pojemności do 20 litrów
  • Dobre, nieprzemakalne buty górskie
  • Odzież zabezpieczającą przed wiatrem, deszczem i słońcem.
  • Okulary przeciwsłoneczne oraz krem z filtrem UV
  • Latarkę czołówkę
  • Apteczkę podręczną, wraz z wszystkimi lekami, które zażywamy na co dzień. Niezbędne w apteczne będą plastry na otarcia naskórka, bandaż elastyczny, wyjałowiona gaza.

Nie ma więc tutaj w zasadzie niczego specjalnego w wyposażeniu. Jest ono jak najbardziej niezbędne w celu zapewnienia maksymalnie wysokiego poziomu komfortu oraz bezpieczeństwa na trasie. W końcu, jest to wyprawa w góry, a tutaj zawsze należy pewne rzeczy mieć pod ręką. Należy się przygotować na zmienną górska pogodę, toteż dobry ubiór i obuwie będą podstawą. Pozostałe elementy będą już w zasadzie dość dowolne, aczkolwiek także nie powinniśmy ich pominąć. Bez podstawowego wyposażenia, trudno będzie o wygodne przemierzanie wielu kilometrów dziennie górskimi szlakami alpejskimi wokół Mont Blanc.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=