Wielką atrakcją dla wszystkich, którzy pragną zobaczyć Alpy jest niewątpliwie ich najwyższy szczyt o nazwie Mont Blanc, potocznie zwany Dachem Europy. Co roku wiele osób przyjeżdża w Alpy aby muc napawać się jego pięknym widokiem. Na wierzchołek znajdującej się w masywie Mont Blanc Aiguille du Midi prowadzi kolejka linowa. Szczyt ten stanowi jedno z centrów alpinizmu oraz turystyki wysokogórskiej i narciarstwa. W dolinach u podnóża położone są ekskluzywne ośrodki sportowo-turystyczne. Jego wysokość to 4808,45 m. n. p. m. i jest zarazem najwyższym szczytem Europy, szczyt ten graniczy z Włochami i Francją. Pewnie dlatego jego nazwa Mont Blanc wywodzi się z języka włoskiego Monte Bianco i w tłumaczeniu na język polski oznacza Biała Góra. Wiele osób organizuje sobie w wakacje wycieczki w Alpy aby móc choć z daleka podziwiać piękny obraz tej majestatycznej góry wiele osób zachwyca się także wspaniałym krajobrazem jaki roztaczają Alpy Sabaudzkie i zamiast spędzać wakacje nad morzem zdecydowanie wolą górskie krajobrazy.

Nadeszła zima to czas kiedy wielu pasjonatów sportów narciarskich wyjeżdża w góry. Ośrodki sportowo – turystyczne przez cały rok są przygotowane na pasjonatów górskich sportów, ale nie tylko ponieważ wiele osób jeździ w góry tylko po to aby odpocząć. W Europie od wielu lat ogromnym powodzeniem cieszy się Francja. Tu niezależnie od pory roku i pogody każdy znajdzie coś dla siebie. Piękne szlaki wprost zachęcają, aby odbyć wycieczki w Alpy. Oczywiście będziemy mogli również odkryć atrakcje turystyczne Sardynii. W zależności od kondycji i wytrzymałości każdy znajdzie coś dla siebie. Alpy jednych przyciągają z powodu pięknych widoków i łatwych szlaków, inni wolący bardziej aktywnie spędzać czas także na nudę nie będą narzekać. Tutejsze szlaki narciarskie od lat cieszą się powodzeniem. Wiele osób pragnie również zobaczyć najpopularniejszą wieżę na świecie, wieżę Eiffla. Niezmiernie piękny krajobraz czeka osoby, które podziwiają Alpy we Włoszech i Szwajcarii ponieważ tak piękne mogą być tylko Alpy Walijskie, które wyglądają przepięknie o każdej porze roku.

TAGI
Wpisane w: Firmy, Turystyka     Tagi: , , ,

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=