zacisk 2Jednym ze zdecydowanie najważniejszych elementów w każdym samochodzie ciężarowym jest układ hamulcowy, który stanowi podstawową gwarancję bezpieczeństwa. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, iż w przypadku pojazdów ciężarowych niestety mamy do czynienia z o wiele dłuższą drogą hamowania niż w przypadku pojazdów osobowych, a więc tutaj należy wyjątkowo zadbać o układ hamulcowy, aby zapewnić sobie odpowiedni poziom bezpieczeństwa eksploatacji pojazdu, jak również zapewnić bezpieczne poruszanie się po drogach, zarówno dla samego kierowcy, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Można więc powiedzieć, iż systematyczne kontrolowanie stanu technicznego układu hamulcowego w pojazdach ciężarowych będzie tutaj kluczową kwestią wpływającą na bezpieczną jego eksploatację.

Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim trzeba będzie tutaj stale przeprowadzać rutynowe kontrole stanu technicznego układu hamulcowego, a w czasie jazdy stale monitorować zachowywanie się pojazdu w trakcie hamowania. W przypadku wykrycia, wychwycenia, jakichkolwiek trudności z prawidłowym hamowaniem, należy niezwłocznie ostawić pojazd na serwis, gdzie przeprowadzane będzie precyzyjne sprawdzenie stanu technicznego układu hamulcowego.

Stan techniczny zacisków.

Przede wszystkim będziemy musieli szczególną uwagę zwrócić na stan techniczny zacisków hamulcowych, które odpowiadać będą za hamowanie pojazdu. Jest to element wręcz niezbędny, składający ze szczęk i korpusu. Szczęki zaciskają się na tarczach zespolonych z kołami pojazdu, skutkiem czego dochodzi do wyhamowania kół a co za tym idzie, także i pojazdu. Dlatego też, bardzo ważne jest, aby zacisku hamulcowe były w jak najlepszym stanie technicznym, bowiem będzie to wpływać w bezpośredni sposób na bezpieczeństwo poruszania się pojazdem ciężarowym po drogach. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek uszkodzeń, należy natychmiast przeprowadzić oględziny zacisków celem sprawdzenia, czy nadają się one jeszcze zregenerowania, czy też lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem może być po prostu wymiana zacisków na nowe.

Regeneracja zacisków hamulcowych.

Jeśli chodzi o samą regenerację, to trzeba tutaj powiedzieć, iż jest to opcja dość ciekawa, bowiem pozwala nam zaoszczędzić stosunkowo spore pieniądze, które w przeciwnym razie trzeba by wydać na nowe zaciski, niemniej jednak musimy tutaj zdawać sobie sprawę z tego, iż zacisku hamulcowe po regeneracji, z cała pewnością zużyją się szybciej niż nowe. Generalnie jednak rzecz ujmując, można powiedzieć, iż regeneracja zacisków w samochodach ciężarowych hamulcowych zapewnia nam przedłużenie żywotności kosztownych elementów, a co za tym idzie, pozwala zaoszczędzić spore pieniądze. Tym bardziej, iż dzięki naprawie, za mniejsze pieniądze, możemy na spokojnie przygotować odpowiednią kwotę na nowe zaciski, które tak czy siak, prędzej czy też później będą w tym przypadku nam potrzebne. Trzeba tylko bardzo starannie podejść do kwestii przeprowadzania rutynowych kontroli stanu technicznego zacisków.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=