02Wśród wielu nowoczesnych usług skierowanych do wszelkiego rodzaju przedsiębiorstw, jedną z coraz bardziej popularnych, wpływających na poszerzeni możliwości konkretnych przedsiębiorstw, jest usługa zewnętrznego magazynowania produktów oraz surowców. Usługi tego rodzaju są świadczone przez przedsiębiorców, dysponujących dużą ilością wolnej przestrzeni magazynowej, niewykorzystywanej w żaden inny sposób, przy czym z reguły, jednocześnie, świadczy się tutaj pełną obsługę logistyczną magazynu. Jest to stosunkowo istotna kwestia, bowiem dzięki temu, przedsiębiorca korzystający z tego rodzaju usług magazynowania, nie musi ponosić dodatkowych kosztów, związanych z transportem zmagazynowanych surowców na swoje obiekty produkcyjne. Zobaczmy więc w jaki sposób można skorzystać z tego rodzaju usług zewnętrznego magazynowania, aby zaoszczędzić miejsce na swoich obiektach, a co za tym idzie, wykorzystać w pełni potencjał produkcyjny własnych obiektów.

Jakie korzyści daje nam zewnętrzne magazynowanie?

Musimy tutaj jednak w pierwszej kolejności ustalić, jakiego rodzaju korzyści płyną z korzystania z usług zewnętrznego magazynowania produktów oraz surowców. Jedną z największych zalet tego typu rozwiązań jest możliwość uwolnienia dość sporej ilości przestrzeni na własnych obiektach, która do tej pory służyła, jako wewnętrzny magazyn, a co za tym idzie, można będzie te przestrzeń wykorzystać w bardziej kreatywny sposób, wewnętrzny magazyn ograniczając do rozmiarów niezbędnych na bieżące potrzeby zakładu. Pozostałe nadwyżki magazynowanych surowców, można zaś śmiało magazynować w zewnętrznych magazynach. Korzystne jest tutaj także to, iż w tym szczególnym przypadku, nie trzeba się martwić ani o koszty związane z utrzymaniem magazynu, ani tez o bezpieczeństwo przechowywanych na nim towarów, bowiem te kwestie są obciążeniem na prowadzącym magazyn przedsiębiorcy. Dodatkowo wszystkie kwestie związane z logistyczną obsługą naszego przedsiębiorstwa, będą załatwione przez firmę magazynową, toteż nam pozostanie tylko i wyłącznie zlecanie transportu towarów w odpowiednich terminach w ustalonych kierunkach. Oczywiście będzie to usługa dość kosztowna, niemniej jednak o wiele przystępniejsza niż prowadzenie własnego, dużego obiektu magazynowego.

Wybór odpowiedniego usługodawcy.

Znalezienie usługodawcy świadczącego odpowiednie usługi magazynowe nie jest wcale takie proste, bowiem należy pamiętać o kilku bardzo istotnych kwestiach. Przede wszystkim musimy znaleźć usługodawcę, którego magazyny będą zlokalizowane w dogodnym miejscu w stosunku do naszych obiektów produkcyjnych, aby cały proces obsługi logistycznej nie był aż nadto czasochłonny, co ułatwi przepływ informacji oraz naszych zmagazynowanych surowców dna obiekty produkcyjne. Można tutaj na przykład podać firmę Zrembud (zrembud.com.pl) – świadczącą usługi magazynowe na terenie Bielska Białej i najbliższych okolic, która posiada doskonale zlokalizowane magazyny względem najważniejszych arterii komunikacyjnych miasta, co jest bardzo ważne w kwestii sprawnego obsługiwania klientów.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=