Aby świadczyć usługi lakiernicze na wysokim poziomie, należy przede wszystkim prawidłowo przygotować warsztat i zadbać o odpowiednie wyposażenie. Zdecydowanie najważniejszą kwestią jest w tym przypadku zadbanie o czystość wewnętrznej atmosfery w warsztacie. Musimy tutaj w miarę naszych możliwości przechwytywać wszystkie, lotne zanieczyszczenia, bowiem jeśli przedostałyby się one do strefy nakładania lakieru, mogłyby się z nim mieszać. To jest niedopuszczalne. Mogłoby doprowadzić do znacznego osłabienia jakości nakładanych warstw, zarówno w kwestii wizualnej, jak i technicznej. Jednym słowem, chcąc świadczyć usługi lakiernicze na odpowiednio wysokim poziomie, musimy umiejętnie zadbać o przygotowanie warsztatu.

Usługi lakiernicze a czystość atmosfery roboczej.

Przede wszystkim musimy sobie tutaj wyjaśnić, dlaczego jest tak bardzo istotnym to, aby utrzymać czystość wewnętrznej atmosfery roboczej na jak najlepszym poziomie. Zanieczyszczenia lotne, przedostając się do strefy nakładania lakieru, mogą mieszać się z mgiełką lakierniczą, a tym samym osiadać na lakierowanej płaszczyźnie. Ta zaś, aby być jak najlepiej wykonana, powinna być jednorodna i płaska. Zanieczyszczenia niestety, wpływają na pogorszenie się jej stanu technicznego oraz estetycznego. Powierzchnia lakierowana nie będzie idealna, a dodatkowo, wstępnie osłabiona. Skutkiem tego też straci swoje parametry odporności na działanie czynników zewnętrznych, chociażby takich jak intensywna ekspozycja na działanie promieni słonecznych.

Po prostu należy zwrócić uwagę, iż w takich warunkach, usługi lakiernicze nie będą świadczone na maksymalnie wysokim poziomie jakościowym. Aby tego uniknąć, należy prawidłowo przygotować warsztat i zabezpieczyć go przed wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami.

Jak utrzymać czystość w warsztacie?

Przede wszystkim zdajmy sobie sprawę z tego, iż mamy tutaj do czynienia z zanieczyszczeniami pochodzącymi z dwóch, różnorodnych źródeł.

  • Zanieczyszczenia zewnętrzne – które można przechwytywać na systemie wentylacji, poprzez zastosowanie odpowiednich filtrów powietrza.
  • Zanieczyszczenia wewnętrzne – które możemy wychwycić poprzez chociażby filtry sufitowe przeznaczone dla lakiernictwa. Powstają w każdym budynku i każdym pomieszczeniu. Nie sposób ich wyeliminować toteż trzeba je wychwytywać.

Inwestycja w kabinę lakierniczą.

Ostatecznym rozwiązaniem, zapewniającym najwyższy poziom czystości atmosfery w strefie nakładania lakieru, jest inwestycja kabinę lakierniczą. Jest to inwestycja dość kosztowna, a dodatkowo trzeba jeszcze zadbać o odpowiednie wyposażenie dla kabin lakierniczych. Niemniej jednak, dopiero po zainstalowaniu kabiny, świadczone w warsztacie usługi lakiernicze, osiągną odpowiednio wysoki poziom.

Podsumowanie

Jednym słowem, trzeba tutaj zauważyć, iż aby usługi lakiernicze stały na wysokim poziomie, trzeba sporych inwestycji. Przede wszystkim w filtrację powietrza, ale także w dodatkowe wyposażenie, jakim jest chociażby kabina lakiernicza. Dopiero to pozwoli świadczyć usługi lakiernicze, z których zadowolony będzie każdy klient.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=