utwardzanie powłok lakierniczychTechnologia, dzięki której możliwe jest utwardzanie powłok lakierniczych promieniowaniem UV, to bardzo dobre rozwiązanie, przyczyniające się do konkretnych korzyści dla wszelkiego rodzaju warsztatów lakierniczych. Osiągnięcie pełni właściwości powłoki lakierniczej zajmuje kilkakrotnie mniej czasu w przypadku zastosowania promieniowania UV, niż ma to miejsce w przypadku standardowego utwardzania. Można więc przyjąć założenie, iż utwardzanie powłok lakierniczych promieniowaniem UV jest technologią korzystną, w którą warto inwestować, bowiem szybko się zwróci a następnie zacznie generować konkretne przychody.

Czy utwardzanie powłok lakierniczych promieniowaniem UV nie obniża ich jakości?

W żadnym razie, nie ma miejsca sytuacja, aby jakość powłok utwardzanych promieniowaniem UV była w jakikolwiek zakresie ograniczona. Jest wręcz przeciwnie. Ze względu na szybszy czas utwardzania, powłoki są w mniejszym stopniu narażone na zabrudzenia, przez co też, charakteryzują się po prostu lepszą jakością. Co równie istotne, skrócenie czasu utwardzania powłoki, przyczynia się do zwiększenia zdolności produkcyjnych każdego warsztatu który tę technologię zdążył już wdrożyć. Dzięki temu też, firmy mogą generować większe przychody, co zawsze jest bardzo dobrze widziane przez właściciela.

Niezbędne inwestycje.

Aby jednak możliwe było szybkie utwardzanie powłok lakierniczych promieniowaniem UV, konieczne będą inwestycje w sprzęt niezbędny do utwardzania. W tym zakresie będą to przede wszystkim, nowoczesne systemy typu UV do utwardzania powłok lakierniczych. Lampy UV stosowane w tym zakresie, powinny być dość duże powierzchniowo i mocne, aby zapewnić prawidłowe naświetlanie całej powierzchni powłoki lakierniczej i stosunkowo szybko ją utwardzić. W przeciwnym razie, proces nie będzie wcale szybszy niż standardowe rozwiązania, bazujące na naturalnym utwardzaniu powłok lakierniczych.

Duże systemy UV, które umożliwiają wydajne utwardzanie powłok lakierniczych promieniowaniem UV, będą stosunkowo kosztowne. Niemniej jednak, tego typu inwestycje będą w stanie szybko się zwrócić i zacząć generować przychody. W zasadzie, to w ciągu kilku pierwszych lat, inwestycja powinna się już całkowicie zwrócić. Oczywiście zależne to będzie od wykorzystania systemu UV do utwardzania. Jeśli będzie ona pracować regularnie, przynajmniej 8 godzin dziennie, to tak właśnie będzie. W przypadku bardziej sporadycznego stosowania technologii, inwestycja będzie się zwracać znacznie dłużej.

Podsumowanie.

Należy więc podkreślić, iż utwardzanie powłok lakierniczych promieniowaniem UV jest rzeczywiście bardzo dobrą technologią przynoszącą konkretne, wymierne korzyści. Pozwala na skrócenie czasu utwardzania powłoki nawet kilkakrotnie, co przekłada się na konkretne zyski warsztatu lakierniczego. Poza tym, pozwala na osiągnięcie lepszego poziomu jakości powłoki, poprzez ograniczenie jej narażenia na zanieczyszczenia zewnętrzne. Możemy więc powiedzieć, iż faktycznie warto inwestować w utwardzanie powłok lakierniczych promieniowaniem UV.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=