winiarniaWśród nas z cała pewnością znajdzie się spora grupa osób, które będą smakoszami dobrego wina, wobec czego tez, będą wiedziały gdzie kupić najlepsze wina, oraz które z nich w ogóle warte są naszej uwagi. Niemniej jednak zdecydowana większość z nas nie ma bladego pojęcia, czym różni się porządne wino od wina kiepskiego, oraz w jakich sklepach można kupić dobre wino. W jakich lokalach będzie można liczyć na serwowanie dobrego wina. Wychodząc naprzeciw potrzebom tej drugiej grupy, przedstawimy dziś rozwiązanie tego problemu i wskażemy w jaki sposób można znaleźć odpowiedni sklep czy tez lokal z winami, i w jaki sposób dokonać selekcji na wina dobre oraz kiepskie.

Podstawowa selekcja win

W pierwszej kolejności podczas selekcji win na dobre i słabe jakościowo możemy odrzucić wszystkie te, które dystrybuowane są w niskich, wyjątkowo niskich cenach. Tego rodzaju napoje z reguły z dobrym winem nie mają nic wspólnego a produkowane są w dużych fabrykach, bardo często na bazie alkoholów pochodzenia spirytusowego. Aczkolwiek duża ich część jest jednak winem w ścisłym tego słowa znaczeniu, tyle że winem kiepsko zrobionym, z owoców niskiej jakości, oraz w bardzo słabych warunkach, przez co też i koszt produkcji takich win nie należy do zbyt wysokich, co z kolei przekłada się na niską cenę. Dobre wino z cała pewnością wymaga więcej zachodu podczas produkcji, oraz starannej segregacji surowca, toteż i koszt będzie zdecydowanie wyższy niż 10 złotych za butelkę.

Gdzie szukać dobrego jakościowo wina?

Aby znaleźć odpowiednie miejsce do zakupu dobrych jakościowo win, warto będzie znaleźć na przykład profesjonalny sklep z winami, tym bardziej iż w ostatnim czasie wino zyskuje coraz większą popularność w naszym kraju, a co za tym idzie, sklepów z dobrym winem także systematycznie przybywa. Ponadto, zawsze możemy znaleźć sobie odpowiedni lokal serwujący dobre wino, a najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj rzecz jasna winiarnia, taka jak chociażby bistrozuzu.pl, gdzie znajdziemy różnorodne wina z najdalszych zakątków świata, przy czym nie uświadczymy nigdy żadnego kiepskiego jakościowo wina.

Generalnie rzecz więc ujmując, znalezienie dobrego wina nie powinno nam nastręczyć zbyt wielu trudności, niemniej jednak musimy liczyć się z tym, iż będzie to zabawa stosunkowo kosztowna. Najlepsze wina, w szczególności te rocznikowe, będą tutaj liczone nawet w tysiącach złotych, aczkolwiek aby napić się dobrego, wystarczy nawet niecałe sto złotych. Przecież nie trzeba tutaj zaraz ekstrawagancji i wyjątkowości rozkoszować się dobrym smakiem i aromatem dobrego jakościowo wina. W zupełności wystarczy nam wizyta w dobrym sklepie i zakup wina z wyższej granicy cenowej, lub tez odwiedziny lokali takich jak wspomniane Bistro Zuzu, gdzie z cała pewnością możemy liczyć na najlepsze trunki winne świata.

TAGI
Wpisane w: Rozrywka     Tagi: , ,

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=