wieden41Każdy z nas w ciągu roku będzie mieć do dyspozycji sporo wolnego czasu. Warto go jakoś spożytkować, niż tylko ewentualnie przeleżeć przed telewizorem. Jednym z rozwiązań jest tutaj turystyka krajoznawcza nastawiona na kierunek Austrii. Jest to bardzo ciekawy kraj, o bogatej historii a co za tym także, o bogatej liście ciekawych i interesujących zabytków kultury, sztuki i architektury. Sam Wiedeń jest już wystarczająco urokliwym miastem, którego zwiedzenie wymaga od nas więcej czasu niż tylko jeden weekend. Tutejszych zabytków i ciekawych miejsc, jest po prostu zbyt dużo, a każdemu trzeba poświęcić odpowiednią uwagę. Nawet jeśli będzie z nami profesjonalny przewodnik w Wiedniu, to i tak zabraknie nam zawsze czasu na to, aby zobaczyć wszystko co trzeba.

Co warto zobaczyć w Wiedniu?

Wybierając się na wycieczkę do Wiednia, warto z góry zaplanować sobie miejsca, które chcemy odwiedzić. Warto też sporządzić sobie listę najciekawszych zabytków i odznaczać wszystko to, co już udało nam się zwiedzić. Kolejne zaś wycieczki wybierać będziemy tak, aby zawsze wybrać się w nowe miejsce. Pamiętać też warto, aby zawsze towarzyszył nam dobry przewodnik w Wiedniu, gdyż będzie on tutaj nieoceniony. W każdym miejscu opowie nam on coś ciekawego. W końcu, z każdym miejscem wiąże się jakaś ciekawa historia, którą warto poznać. Czasami wręcz historie są dziwne i pokrętne, zaś przewodniki nie zawsze będą wspominać o wszystkich szczegółach. Jeśli więc jesteśmy stosunkowo ciekawi i chłonni wiedzy na temat poszczególnych miejsce, polskojęzyczny przewodnik po Wiedniu i Austrii będzie dla nas wręcz niezbędny na każdej tego typu wycieczce.

Do najciekawszych i wartych zobaczenia zabytków w Wiedniu, trzeba będzie tutaj niewątpliwie zaliczyć następujące:

  • Belveder, który jest niegdysiejszą siedzibą Eugeniusza Sabaudzkiego, a gdzie dziś w barokowych salach znajduje się galeria malarstwa.
  • Pałac Hofburg, w którym znajdują się apartamenty Sissi
  • Pałac Schonnbrunn, który był letnią rezydencją cesarską
  • Krypta w Kościele Kapucynów, w której znajdują się krypty ze szczątkami Habsburgów.
  • Grinzing – czyli dzielinca najurokliwszych, wiedeńskich restauracji. Tutaj można będzie skosztować typowych wiedeńskich potraw
  • Kahlenberg – wzgórze z którego rozpościera się przepiękny widok na miasto a skąd Jan III Sobieski w 1683 wyruszył by chronić Europę przed najazdem tureckim.

Oczywiście znajdziemy tutaj jeszcze wiele innych ciekawych miejsc, jak chociażby Ringstrasse, czyli główną, reprezentacyjną ulicę Wiednia. Ulicę przy której zlokalizowany jest parlament, opera, ratusz oraz ekskluzywne hotele.

Z całą pewnością wszystkich wspomnianych zabytków i ciekawych miejsc znajdziemy jeszcze bardzo, bardzo dużo. Aby jednak o każdym z nich posłuchać i na chwilę się zatrzymać, trzeba będzie poświęcić stosunkowo sporo czasu. Możemy jednak z góry powiedzieć, iż warto. Każda chwila spędzona na zwiedzaniu Wiednia pozostanie nam w pamięci na bardzo długo.

TAGI
Wpisane w: Turystyka     Tagi: , ,

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=