młot hydrauliczny arrowheadRealizacja jakichkolwiek prac wyburzeniowych, będzie obecnie znacznie ułatwiona przede wszystkim przez możliwość wykorzystania nowoczesnych młotów hydraulicznych montowanych do koparek i koparko-ładowarek. Tego typu urządzenia zastępują tradycyjną łyżkę roboczą koparki i pozwalają na kruszenie kamienia, betonu czy też nawet litej skały uderzeniami o energii od kilkuset do nawet kilku tysięcy Dżuli. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej tego typu urządzeniom, aby zapewnić sobie podstawową wiedzę w tym zakresie, oraz wiedzieć w jaki sposób dobrać odpowiedni młot do posiadanego typu koparki czy też koparko-ładowarki, bowiem od doboru młota hydraulicznego zależna będzie wydajność realizowanych przez nas prac.

Dobór młota wyburzeniowego do koparki.

Prawidłowy dobór młota wyburzeniowego to podstawa. Przede wszystkim chodzi tutaj o dopasowanie urządzenia do posiadanego modelu koparki, lub tez koparko-ładowarki, niemniej jednak, równie istotną kwestią będzie tutaj zakres prac realizowany przy pomocy młota. Należy uwzględnić częstotliwość jego eksploatacji oraz zakres prac, jakie będą realizowane z jego wykorzystaniem, aby praca była jak najbardziej efektywna, każdego dnia. Na chwilę obecną, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla większości firm w kraju będzie zaopatrzenie się w młoty wyburzeniowe, angielskiego producenta Arrowhead Rockdrill, które to młoty stanowią jedne z lepszych, dostępnych obecnie na rynku. Występują w wielu różnych odmianach, dopasowanych do różnych maszyn o różnej masie całkowitej. Jest to bardzo ważne, aby młot był precyzyjnie dopasowany do urządzenia, bowiem w innych okolicznościach będziemy mogli doprowadzić do uszkodzenia koparki bądź też młot po prostu nie będzie w stanie skutecznie pracować.

Przykładem młota wyburzeniowego do zadań specjalnych może być młot hydrauliczny arrowhead r90, czyli młot o średnicy narzędzia roboczego 90 mm, wymaganym ciśnieniu roboczym na poziomie 130 bar i sile uderzenia o energii 2000 Dżuli. Jest to młot przeznaczony do koparek i koparko-ładowarek o masie całkowitej w zakresie 7,5-11 t. Młot perfekcyjnie spisuje się w pracach wymagających bardzo silnego uderzenia, czyli w pracach typowo wyburzeniowych oraz przy demontażu nawierzchni drogowej podczas jej remontu.

Zalety zastosowania młotów wyburzeniowych.

Do największych zalet zastosowania młotów wyburzeniowych, należy niewątpliwie zaliczyć możliwość ograniczenia pracowników w kwestii prac wyburzeniowych co jednocześnie ogranicza w znacznym stopniu ryzyko wypadkowe. Tutaj, poprzez odpowiednio dobrany młot wyburzeniowy do koparki będziemy mogli do prac desygnować tylko jednego pracownika, operatora koparki z młotem wyburzeniowym, który dodatkowo będzie w bardzo niewielkim zakresie narażony na jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Generalnie rzecz biorąc, należy tutaj powiedzieć, iż zastosowanie młotów wyburzeniowych do koparek, w znacznym zakresie podnosi bezpieczeństwo pracowników w toku realizacji prac wyburzeniowych.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=