dsc_0265_20140223_175713Z całą pewnością każdy z zarządzających warsztatami spawalniczymi, zastanawia się notorycznie, w jaki sposób możliwe jest wywieranie wpływu na poprawę efektywności pracy oraz jej jakości. Każdy z nich przecież chciałby znaleźć nowe rozwiązania w kwestii zarządzania warsztatem, które pozwolą na jeszcze sprawniejsze wykonywanie pracy, świadczenie usług na wyższym poziomie, z wyższą wydajnością. Oczywiście nie ma warsztatu w którym nie dało by się zoptymalizować pewnych aspektów procesów produkcji. Cały procesów, bądź tez zaledwie niewielkich części składowych, jednakże każda taka optymalizacja będzie wywierać wyraźny wpływ na jakość i wydajność pracy całego warsztatu. Dlatego też, można powiedzieć, iż warto nad ta kwestią pochylić się nieco bardziej wnikliwie i przeanalizować wszystkie możliwości.

Odpowiednia organizacji pracy warsztatu.

W pierwszej kolejności warto przeprowadzić optymalizację procesu produkcji. Najpierw powinniśmy zacząć od tego, czy którykolwiek proces technologicznych składa się z większej ilości operacji, a następnie przyjrzeć się drodze, jaką pokonuje wyrób. Stanowiska pracy powinny być tak dobrane, aby wyrób zmierzał linią prostą do magazynu wyrobów gotowych. W każdym innym przypadku tracimy czas, w którym produkt należy transportować na odległe stanowiska pracy. Optymalizując drogę produktu w procesie technologicznym, można zaoszczędzić całkiem sporo cennego czasu, dzięki czemu w pewnym sensie możliwe będzie zwiększenie ogólnej wydajności. Wystarczy, że po prostu dzięki tym zabiegom, na każdej zmianie, wykonanych zostanie po 2 sztuki więcej wyrobu, i w skali miesiąca zyskujemy ich blisko 200 sztuk, a to już może się przekładać na całkiem spore pieniądze.

Planowanie dostaw materiałów spawalniczych.

Nie da się ukryć, iż regularność dostaw wszystkich, niezbędnych do pracy materiałów spawalniczych, będzie odgrywać tutaj kluczową rolę, bowiem w przeciwnym przypadku będziemy musieli liczyć się z przerwami w pracy. Dlatego, też, jako zarządzający obiektem tego typu, koniecznie musimy zadbać o to, aby dostawy materiałów spawalniczych były jak najbardziej regularne. Trzeba będzie więc znaleźć odpowiednio solidnego dostawcę, i podpisać z nim stosowną umowę na podstawie której w razie jakichkolwiek braków w dostawach, będzie on obowiązany do pokrycia strat, albo zorganizowania innych dostaw, tak, aby nasz warsztat nie musiał zaliczać przestoju.

Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż w tym szczególnym przypadku, prowadzenie warsztatu spawalniczego, będzie dla nas kwestią dość wymagającą, głównie pod kątem prawidłowej organizacji pracy w warsztacie, niemniej jednak także w innych aspektach trzeba będzie być czujnym i bardzo aktywnym. Konkurencja nie śpi i zawsze musimy przewidywać ich kroki i być o jeden do przodu, jeśli chcemy utrzymać się na tym stosunkowo trudnym i wymagającym rynku usług spawalniczych, a co więcej, walczyć o czołowe na nim pozycje i zarabiać poważne pieniądze.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=