stretch1Jednym ze zdecydowanie najważniejszych aspektów prowadzenia sprzedaży wysyłkowej, jest odpowiednie podejście do kwestii wysyłki towarów oraz ich bezpieczeństwa podczas tej wysyłki. Jest to o tyle istotne, że każdy praktycznie towar wysyłany jest w tym przypadku za pośrednictwem poczty lub też przesyłek kurierskich, a co za tym idzie, musimy bardzo starannie i przede wszystkim poprawnie zapakować nasze wysyłki, aby w trakcie transportu nie doszło do jakichkolwiek uszkodzeń. Zobaczmy wobec tego, w jaki obecnie sposób najczęściej pakowane są przesyłki kurierskie, aby mogły być one jeszcze bardziej bezpieczne, a do klientów zawsze docierały w jednym kawałku.

Wysyłka paczek mniejszych

W przypadku wysyłki mniejszych paczek, zawierających w sobie produkty niezbyt duże i niezbyt ciężkie, możemy zapewnić sobie ich bezpieczeństwo poprzez odpowiednie ich zabezpieczenie wewnątrz paczki poprzez zastosowanie folii pęcherzykowej. Wystarczy w tym celu, przed włażeniem do opakowania, sam produkt starannie owinąć folią pęcherzykową, a następnie, pozostałe w opakowaniu wolne miejsce wypełnić innymi elementami wypełniającymi takimi, jak chociażby styropian, czy też skrawki kartonowe. Przy zastosowaniu odpowiednio twardego kartonu głównego, folia pęcherzykowa powinna być bardzo dobrym i w zupełności wystarczającym zabezpieczeniem, nawet bardzo wrażliwych i dość kosztownych przedmiotów. Oczywiści samą paczkę także trzeba będzie dodatkowo zabezpieczyć, a co za tym idzie, trzeba będzie zastosować dodatkowe rozwiązania w postaci folii stretch, która powinna tutaj wystarczająco wzmocnić sam karton i zabezpieczyć go przed przypadkowym otwarciem podczas transportu. Same oklejenie taśmą klejąca raczej na niezbyt wiele się zda, toteż powinniśmy skorzystać z możliwości, jakie dają nam w tym przypadku małe folie stretch mini-wrap, nieco mniejsze od standardowych folii stretch, aczkolwiek tak samo wytrzymałe i poręczne w zastosowaniu.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Musimy jednakże pamiętać także o kilku istotnych kwestiach dotyczących samego procesu pakowania produktów do wspólnych opakowań. Przede wszystkim, powinniśmy zawsze dbać o to, aby elementy cięższe znajdywały się na dole opakowania, bowiem w przeciwnym razie, mogą w trakcie transportu, na przykład podczas upadku paczki, doprowadzić do uszkodzenia innych przedmiotów, zapakowanych poniżej, a o wiele mniej wytrzymałych. Generalnie rzecz ujmując, pakowanie przedmiotów do wysyłki, nie jest tutaj niczym nadzwyczaj skomplikowanym, aczkolwiek musimy zadbać o to, aby towar był jak najbardziej bezpieczny, bowiem tylko dzięki temu będziemy mogli ograniczyć straty wynikające z uszkodzenia towaru w czasie przesyłki. Można więc powiedzieć, iż zastosowanie folii mini-wrap, oraz dobrej jakościowo folii pęcherzykowej, będzie dla nas rozwiązaniem wręcz idealnym, pozwalającym na rzeczywiste ograniczenie uszkodzeń transportowych, które będą zawsze generować dodatkowe koszty po stronie przedsiębiorstwa.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=