the-girl-and-the-doves-1413232-mMogłoby się wydawać, że zakup zabawek dla naszej pociechy to bardzo prosta sprawa dla każdej osoby. Oczywiście, nie jest to nic skomplikowanego, jednak jeżeli chcemy aby nasze dziecko posiadało wartościowe zabawki dobrej jakości, które w dodatku nie znudzą go po kilku pierwszych godzinach, a wręcz przeciwnie, będzie do tej zabawki wracało bardzo często? Wszystko czego dotychczas nauczyło mnie życie postaram się przedstawić w tym artykule dla rodziców i przyszłych rodziców, aby wasze dzieci były zadowolone i oczywiście aby portfel nie świecił pustką

Gdzie najlepiej kupować zabawki?

To dobre pytanie, bo wydaje się bardzo proste gdzie odpowiedź nasuwa nam się pod postacią ,,wszędzie” jednak nie do końca tak jest. Wszyscy dobrze wiemy, że dobra zabawka, w dodatku niejednokrotnie posiadająca licencje popularnej bajki lub filmu, z atestami potrafi kosztować naprawdę bardzo dużo. Dlatego też moim zdaniem, warto szukać okazji w Internecie, w sprawdzonych sklepach internetowych, które mogą oferować nam zabawki taniej, w promocji. W dodatku uważam, że taki sklep internetowy ma jeszcze jedną zaletę. Wybieramy tylko odpowiednie kategorie zabawek i wybieramy z nich coś, co sprawia, że nasze dziecko nie zauważy wszystkich zabawek a dobrze wszyscy wiemy, że dzieci potrafią chcieć wszystko, ciężko mu się na coś jednego zdecydować, bo wszystko wygląda bardzo atrakcyjnie. No i oczywiście dochodzi kwestia finansowa – możemy kupić naszemu dziecku zabawkę taką, na jaką nas stać niż wstydzić się w sklepie, bo nasze dziecko wybrało akurat zabawkę do której brakuje nam pieniędzy. No i w dodatku zabawkę, która się nie spodoba zawsze można odesłać powrotem do sklepu. Polecam sklep Planeta Puchatka gdzie znajdziecie atrakcyjne, modne zabawki w dobrych cenach a także takie, które nie tylko bawią, ale i uczą nasze dziecko. Bo to też ważna sprawa. W dodatku warto wystrzegać się kupna zabawek w nieznanych, dziwnych miejscach, ponieważ taka zabawka może być zrobiona z chemicznych materiałów, a jak dobrze wiemy nasze pociechy wkładają bardzo często zabawki do ust.

Edukacyjny wymiar zabawki

Zabawka nie powinna tylko bawić, ale i uczyć. Pozwala to rozwijać wyobraźnie, kształtować cierpliwość, logiczne myślenie a także odkrywać nowe talenty. Dlatego oprócz banalnych zabawek powinniśmy poważnie zainteresować się zabawkami, które mogą czegoś nauczyć nasze dziecko. Gdy byłam młoda, miałam bardzo dużo takich zabawek, i były to zabawki, które najczęściej wybierałam, ponieważ sprawiały mi frajdę i zajmowały mnie naprawdę na wiele godzin. W ten sposób odkryłam swoją miłość do tworzenia biżuterii oraz wyszywania, dlatego uważam, że każdy rodzic powinien wyczuć co jego dziecko lubi robić najbardziej i w takie zabawki inwestować bo kto wie, może w przyszłości taka zabawka pomoże mu wybrać jego hobby, a nawet sposób na zarobek. Dlatego też gorąco polecam klocki, zabawki do robótek ręcznych, puzzle (które możecie układać wspólnie) oraz wiele, wiele innych ciekawych zabawek bo rynek jest wielki i wiem, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Jakość zabawki

Kwestia jakości zabawki jest równie ważną sprawą. Zazwyczaj słyszę od rodziców ,,i tak ją zniszczy”. Otóż, może to i prawda, ale im zabawka lepszej jakości a co za tym idzie odporniejsza na upadki, uderzenia czy zwykłą eksploatacje to zwyczajnie bezpieczniejsza. Ta zasada może nie ma odbicia w pluszakach, jednak warto pamiętać, że plastik może być ostry, i nasze dziecko może zrobić sobie krzywdę, a w przypadku młodszego dziecka małe kawałki plastiku mogą zostać połknięte. No i jeszcze jedno. Dobre zabawki możemy zostawić dla młodszego rodzeństwa, podarować rodzinie lub znajomym lub oddać na szczytny cel.

A może zrobisz to sam?

Bo tak właściwie, to dlaczego wszystkie zabawki muszą być kupne? Jeżeli tylko masz możliwość i chęć zrób zabawkę sama/sam! Nie jest to tak trudne jak mogłoby się wydawać, wystarczy tylko trochę chęci i pracy i gotowe. Jeżeli nasze dziecko jest starsze, może również samo zrobić sobie zabawkę. Gdy ja byłam młoda szyłam sobie lalki (a nie było to tak dawno temu) i podobały mi się znacznie bardziej niż te kupione w sklepie. Wszystko zależy od nas i malucha!

Wiek dziecka a zabawka

Ostatnią kwestią, którą chce poruszyć jest wiek dziecka a odpowiednia zabawka dla jego wieku. Pomijając oczywiście kwestie bezpieczeństwa takie jak możliwość połknięcia małych części przez malucha, warto dobierać zabawki odpowiednio do wieku dziecka lub jego rozwoju. Tutaj każdy rodzic musi wyczuć sam, czego potrzebuje jego dziecko, na jaką zabawkę jest już gotowy, aby zrobić z niej pożytek (czyli nie kupujemy trudnych klocków lego dziecku które nie potrafi jeszcze poprawnie poskładać większych i łatwiejszych klocków) no i nie będzie się nudzić tą zabawką. Bo nuda działa w dwie strony – dziecko bardzo szybko się nudzi i traci zainteresowanie, a więc zbyt banalna zabawka będzie nudzić dziecko tak samo jak taka, z którą nie umie sobie jeszcze poradzić. Warto znaleźć balans pomiędzy tym i dostarczać naszemu dziecku zabawki takie, które będą go cieszyć i zajmować na długie godziny. Takie, które dadzą mu spełnienie i radość.

TAGI
Wpisane w: Rozrywka     Tagi: , , ,

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=