dalmierz-laserowy_2Wśród nowoczesnych, laserowych urządzeń pomiarowych, jednym z ciekawszych o szerszym zastosowaniu jest dalmierz laserowy. Jest to urządzenie, które pozwala nam na przyspieszenie procesu dokonywania pomiarów budowlanych, jak również podnosi znacznie ich precyzję. Warto tutaj zwrócić również uwagę na fakt, iż poprzez zastosowanie dalmierza laserowego proces dokonywania pomiarów może być realizowany przez jedną osobę, a nie jak to miało miejsce do tej pory przez co najmniej dwie. Zobaczmy zatem, jak wygląda eksploatacja dalmierzy laserowych, oraz jakie faktycznie płyną z ich zastosowania korzyści.

Proces pomiarowy z zastosowaniem dalmierza laserowego.

Aby dokonać pomiaru przy zastosowaniu dalmierza laserowego, tak jak już wspomnieliśmy wystarczy w zupełności jedna osoba, choć tak jak w większości przypadków, zawsze lepiej będzie się te zadania realizować w dwie osoby. Sam pomiar polega na tym, aby skierować urządzenie w stronę punktu, do którego odległość chcemy zmierzyć i przycisnąć przycisk, wyzwalający wiązkę laserową. Ta, kiedy tylko odbije się od przeszkody na która ją skierowaliśmy, wróci do urządzenia, które natychmiast odczyta czas, jaki był niezbędny na pokonanie tej odległości i ją wyliczy według odpowiedniego wzoru. Oczywiście na precyzje pomiaru będą miały wpływ aktualne warunki atmosferyczne, toteż nowoczesne urządzenia, takie jak chociażby laserowy dalmierz PRO, zapewniają nam funkcję potrójnego pomiaru i wyciągnięcia średniej, co ma za zadanie zminimalizować prób błędu pomiarowego i robi to bardzo skutecznie.

Dalmierz laserowy jest rozwiązaniem bardzo dobrym wszędzie tam, gdzie ciężko się dostać do miejsca, do którego chcemy zmierzyć odległość, jak na przykład wysokość budynku. W takich przypadkach wystarczy oprzeć urządzenie o ścianę i skierować wiązkę laserowa na rynnę, a już mamy wysokość ściany jak na talerzu. Jednym słowem, dalmierze laserowe znacznie ułatwiają prace w zakresie dokonywania wszelkiego rodzaju pomiarów budowlanych.

Pozostałe zastosowania dalmierzy laserowych.

Oczywiście dalmierz PRO będzie bardzo dobrze sprawdzać się także w pomiarach wewnętrznych. Warto od razu zaznaczyć, iż podstawą precyzyjnego pomiaru jest ustawienie punktu pomiarowego na urządzeniu. Możemy go ustawić na tyle urządzenia (w przypadku, kiedy do pomiaru opieramy urządzenie o punkt, od którego chcemy mierzyć), na środku (kiedy używamy statywu z punktem na środku), oraz przy końcu, kiedy musimy docisnąć do punktu pomiarowe od przodu). Pozwala nam to na praktycznie zrealizowanie każdego pomiaru, niezależnie od układu przeszkód w pomieszczeniu, a co za tym idzie, sprawia, iż dalmierze laserowe stają się coraz bardziej popularnymi urządzeniami pomiarowymi dla profesjonalnych przedsiębiorstw budowlanych. Można wręcz powiedzieć, iż inwestycja w dobrej jakości dalmierz laserowy jest obecnie jak najbardziej uzasadniona, gdyż przynosi to całkiem spore korzyści w postaci szybszych i bardziej precyzyjnych pomiarów budowlanych.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=