geotkanina_2Wśród wielu nowoczesnych rozwiązań dla przemysłu budownictwa drogowego czy też kolejowego, jednym z lepszych jest możliwość zastosowania materiałów geosyntetycznych. Są to specjalnie przygotowywane materiały, wytwarzane przede wszystkim z włókien poliestrowych oraz polipropylenowych, których zadaniem jest wsparcie przemysłu w rozwiązywaniu problemów natury geotechnicznej. Wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba wzmocnienia terenu, jego dodatkowego uzbrojenia czy też zabezpieczenia przed erozją, stosuje się obecna geosyntetyki oraz geotkaniny, zapewniające możliwość takiego wzmocnienia geotechnicznego.

Wykorzystanie geotkanin.

W przypadku budownictwa drogowego, czy tez kolejowego, bardzo często trasy dróg czy też linii kolejowych muszą przebiegać przez naturalne wzniesienia, gdzie wykonywany jest wykop poprzez całe wzniesienie. Siłą rzeczy więc, na poboczach trasy czy też trakcji kolejowej, pozostają strome skarpy, narażone na dalszą erozję oraz obsypywanie się na drogę lub linię kolejową. Trzeba więc je solidnie zabezpieczyć, bowiem likwidacja całego wzniesienia jest raczej nieefektywna. Tym bardziej, iż warto wykorzystać tę naturalną barierę dźwiękoszczelną, dzięki której nie trzeba będzie wykonywać wzdłuż całej trasy ekranów akustycznych. Trzeba tutaj więc zabezpieczyć skarpy dookoła dróg i linii kolejowych, a tym celu wykorzystywane są właśnie geotkaniny, czyli płaskie maty wytwarzane z tasiemek polipropylenowych czy też poliestrowych, odpornych rozciąganie, dzięki czemu nacisk gruntu nie doprowadzi do ich rozerwania. Co najważniejsze, geotkaniny przez wzgląd na swoją konstrukcję i skład chemiczny stanowią bardzo dobry i odporny chemicznie materiał, przez co też, trudno będzie doprowadzić do ich uszkodzenia w gruncie, a to sprawia iż jest to bardzo trwały i wytrzymały materiał, zapewniający wzmocnienie gruntu na wiele lat.

Jakość stosowanych geosyntetyków.

Tak samo jak w każdym innym przypadku, istotna kwestią wywierającą szczególny wpływ na jakość wykonywanych wzmocnień i zbrojeń terenowych będzie jakość zastosowanych geosyntetyków. Trzeba tutaj zwrócić przede wszystkim uwagę na samego producenta, bowiem nie każdy będzie w stanie skutecznie realizować najistotniejsze wytyczne w tym zakresie. w przypadku polskiego rynku tej branży, zdecydowanie najlepiej prezentują się geosyntetyki Fram Geo, czyli materiały geosyntetyczne dostarczane przez firmę Fram Geo. Jest to firma-lider na naszym lokalnym, krajowym rynku zajmująca się sprowadzaniem i dystrybucją materiałów geosyntetycznych, od najlepszych producentów z całego świata, a co za tym idzie, w tym szczególnie przypadku, zawsze możemy liczyć na najwyższą jakość dostarczonych materiałów geosyntetycznych. Dzięki temu też, realizacja prac w budownictwie drogowym czy też kolejowym, może stać na zdecydowanie najwyższym poziomie.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=