olej z czarnuszkiSzacuje się, iż na chwilę obecną prawie co czwarty Polak cierpi na alergię, zaś ogólnoświatowe obserwacje wykazują, iż co 10 lat liczba osób cierpiących z tego powodu się podwaja. Regularnie wydłuża się także lista alergenów, które mogą działać uczulająco. Warto tutaj zwrócić uwagę na fakt, iż w większości przypadków stosowane są tutaj leki farmakologiczne, takie jak cetyryzna, choć ostatnie badania dowodzą, iż możemy z powodzeniem wykorzystywać także olej leczniczy z czarnuszki, który nie dość, że charakteryzuje się zbliżonym poziomem efektywności leczenia, to jeszcze dodatkowo nie wywołuje żadnych objawów ubocznych, jak to ma miejsce w przypadku stosowania cetyryzyny. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej zastosowaniu oleju z czarnuszki w tym przypadku, gdyż może się to okazać jednym z lepszych sposobów na leczenie wszelkiego rodzaju alergii.

Badania potwierdzające skuteczność oleju z czarnuszki w leczeniu Alergii.

Skoro już wspomnieliśmy o przeprowadzonych badania w zakresie skuteczności leczenia alergii z zastosowaniem oleju leczniczego z czarnuszki, warto by te badania tutaj przynajmniej pobieżnie przytoczyć. Jedne z nich były przeprowadzone na Katedrze Farmakologii Uniwersytetu Medycznego w Jamshoro w Pakistanie. W wyniku ich przeprowadzenia wykazano, iż olej z czarnuszki charakteryzuje się takim samym poziomem skuteczności leczenia w przypadku alergicznego nieżytu nosa, co cetyryzyna, a przy tym nie wywołuje jakichkolwiek skutków ubocznych. Cetyryzyna zaś, mimo wysokiego poziomu skuteczności będzie wywoływać objawy niepożądane, chociażby takie, jak ogólne osłabienie i zmęczenie, czy też wzmożona senność. Kolejne badania były przeprowadzone w Polsce na Katedrze Farmakognozji Poznańskiego Uniwersytety Medycznego. Wykazały one ponad wszelką wątpliwość, iż dawka oleju z czarnuszki w wysokości 1 kapsułki 3x dziennie, będzie zapewniać poprawę na tym samym poziomie co 2 kapsułki 500 mg 3x dziennie. Można więc wysnuć wniosek iż zwiększanie dawki oleju leczniczego z czarnuszki nie będzie wpływać na przyspieszenie leczenia.

Dawkowanie.

W wyniku wielu badań i opracowań, oraz na podstawie doświadczeń wielu lekarzy stosujących kapsułki z olejem z czarnuszki u swoich pacjentów, ustalona została optymalna dawka w całym toku leczenia. Według tych wskazań, w początkowym okresie leczenia należy przyjmować dwie kapsułki z olejem z czarnuszki trzy razy na dobę aż do czasu wyraźnej poprawy. Następnie ilość zażywanego leku można znacznie zredukować, do 1 kapsułki 3x dziennie, a nawet jeszcze mniejszych ilości. Generalnie zasada tutaj jest taka, aby w pierwszym etapie leczenia dostarczyć do organizmu większą ilość substancji leczniczych zawartych w oleju z czarnuszki, a następnie jedynie utrzymywać ich stężenie, co będzie charakteryzować się wysokim poziomem skuteczności leczenia w tym przypadku. Jakiekolwiek zwiększanie zalecanych dawek z całą pewnością nie powinno przynieść negatywnych skutków, niemniej jednak nie wpłynie także na przyspieszenie leczenia, toteż jest absolutnie pozbawione jakiegokolwiek sensu.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=