lysieniePraktycznie co trzeci mężczyzna w wieku pomiędzy 25-40 lat cierpi na problemy z łysieniem, w wyniku czego też, spada diametralnie jego samoocena. Warto tutaj pamiętać, iż łysieniu można jak najbardziej przeciwdziałać, toteż panowie powinni starannie przejrzeć wszystkie dostępne w tym zakresie informacje, aby zabezpieczyć się przed tym przykrą dolegliwością. Warto także udać się do lekarza, który może znaleźć jakieś rozwiązanie. Oczywiście nie zawsze będzie możliwe walczenie z utratą bujnej czupryny, co będzie powodowane genetycznymi powodami łysienia. Zobaczmy jednak jak to wszystko wygląda i sprawdźmy w jakich okolicznościach możliwe będzie zapobieganie łysieniu.

Łysienie androgenowe

Jest to zdecydowanie najbardziej charakterystyczny dla mężczyzn tym łysienia. W pierwszym etapie pojawiają się niewielkie zakola a następnie łysienie obejmuje resztę głowy. Jest to powodowane nadmierną aktywnością androgenów – męskich hormonów płciowych. Warto tutaj od razu zwrócić uwagę na mylną teorię mówiącą, iż łysienia dotyka mężczyzn z wysokim poziomem testosteronu. Prawda jest taka, iż testosteron nie ma najmniejszego wpływu na łysienia, a wręcz przeciwnie, wpływać może na lepszy wzrost włosów, tak samo jak ma wpływ na drugorzędne cechy, czyli na przykład wzrost masy mięśniowej czy też owłosienie.

Oczywiście nie tylko geny i hormony będą wpływać na pojawianie się łysienia u panów. Istotnym czynnikiem będzie także tryb życia. Brak normalnych i regularnych posiłków, nadmierny stres, przemęczenie pracą – to wszystko, to czynniki, które po pewnym czasie zaczną doskwierać a organizm zacznie się buntować. Jednym z objawów buntu będą właśnie zaburzenia wzrostu włosów, ich osłabienie i wypadanie.

Jak zaradzić na problemy z łysieniem.

W większości przypadków należy przede wszystkim ustabilizować tryb życia. Regularne posiłki, dobrze dobrana dieta, różnorodność spożywanych potraw, odpowiednia ilość warzyw w diecie – te czynniki będą miały wpływ na poprawę stanu rzeczy. Tak samo zresztą korzystna może się okazać zmiana pracy na mniej stresującą. Warto także skorzystać z odpowiednich szamponów, które poprawią kondycję włosów (choć nie wpłyną na kwestie łysienia). Kolejną kwestią są tutaj suplementy, uzupełniające krzem oraz cynk, będą sprawiać, iż włosy przestana wypadać, niemniej jednak nie spowodują ich odrośnięcia. Warto także wypróbować różnorodne zioła w problemach z łysieniem, które w wielu przypadkach także okazują się wyjątkowo skuteczne. Niemniej jednak największa skutecznością będą w tym przypadku charakteryzować się preparaty dermatologiczne, zawierające na przykład minoxidil. Preparaty z 5% jego zawartością będą w stanie rzeczywiście odbudować utracone włosy, aczkolwiek jego działanie w tym zakresie będzie widoczne dopiero po jakimś czasie. Z reguły może upłynąć około 2 do 4 miesięcy. Warto jednak wypróbować te możliwości przy jednoczesnym stosowaniu ziołowych lekarstw oraz wszelkiego rodzaju ziołowych odżywek i szamponów, co pozwoli na skuteczną odbudowę czupryny i jednocześnie zapewni nam mocniejsze i wytrzymalsze, bardziej estetyczne włosy.

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=