cross-country-ski-tracks-1-1376769-mLeżenie plackiem przez całe wakacje odchodzi powoli do lamusa. I słusznie, bo zamiast ciekawie spędzić wakacje, możemy nabawić się czerniaka, poparzeń skóry, lub co najmniej wytrzepywać piasek z zakamarków naszych ubrań, toreb, butów i skarpetek. Ale od czego zacząć? Gdzie wybrać się na wakacje, aby spędzić je aktywnie? Czy wiąże się to z dodatkowymi kosztami? Wszystko w tym artykule, więc jeżeli masz ochotę inaczej spędzić wakacje, przeczytaj porady!

Góry, miasto, nad morzem?

Aktywnie spędzić urlop możesz praktycznie wszędzie, a gdzie, to już zależy od Twoich preferencji. Oczywiście, w górach jest znacznie więcej możliwości, możesz zdobyć szczyt, wybrać się na pieszą wędrówkę po dolinie, a w dodatku widoki są niesamowite, a satysfakcja nie z tej ziemi. Jeżeli jednak w góry czy nad morze masz za daleko i nie po drodze, zawsze możesz skorzystać z usług hotelu w mieście. Tam również możesz aktywnie spędzić czas, na przykład możesz wziąć udział w zajęciach fitness, lekcje tańca, możesz spróbować jogi, albo zagrać w squasha. Najważniejsze jest to, aby przed przyjazdem dobrze zaznajomić się z ofertą hotelu, a zwłaszcza z usługami dodatkowymi z zakresu usług rekreacyjno-sportowych.

Jak przygotować się na aktywne wypoczywanie?

Każde aktywne wypoczywanie wiąże się z pewnymi kosztami dodatkowymi, a mianowicie odpowiednim sprzętem i ubraniami. Oczywiście, nie chodzi tutaj o to, aby na salę fitness wejść w najnowszej kolekcji Nike, ale warto zakupić ubrania, które nie będą nam krępować ruchów i będą szybko wchłaniać pot jeżeli będziemy korzystać z siłowni. Nie zapomnij także o wygodnych butach sportowych i torbie na ubrania. Jeżeli idziemy w góry, należy pamiętać o kurtce przeciwdeszczowej, wygodnych i stabilnych butach sportowych, przyda się także polar, gdy zaskoczy nas zimno. Co ze sprzętem takim jak narty, kijki do nordic walking, czy rowery? Takie rzeczy są problematyczne do przewozu, więc jeżeli nie masz ochoty zabierać ze sobą lub kupować takiego sprzętu, należy przede wszystkim zapytać hotel o możliwość wypożyczenia ich, i jest to zazwyczaj możliwe w hotelach za odpowiednią opłatą.

Czym są wczasy kondycyjne?

Nie masz absolutnie czasu na planowanie swoich aktywnych wakacji? Nie jesteś wytrawnym sportowcem? Chcesz mieć dopięte wszystko na ostatni guzik, spędzić miło czas, i nasycić się zdrowym jedzeniem? Jeżeli odpowiedziałeś/odpowiedziałaś tak, to wczasy kondycyjne są idealne dla Ciebie. O co tu chodzi? Wczasy kondycyjne nastawione są na poprawę kondycji naszego ciała, a jednocześnie na poprawę humoru, bo jak wszyscy wiemy, aktywność to endorfiny. Zazwyczaj są one oferowane przez hotel, w pakietach dla jednej lub kilku osób. Nie ma jednej definicji takich wakacji, ponieważ jest to uzależnione od tego, czym dysponuje i co może zaoferować nam hotel, jednak zazwyczaj są to masaże, baseny, wycieczki piesze, zajęcia fitness z instruktorem, zajęcia jogi lub inne ruchowe zajęcia, a to wszystko zazwyczaj okraszone zdrowym jedzeniem. Takie pakiety są dobrą opcją dla tych, którzy nie są zdecydowani na coś konkretnego, i chętnie spróbują czegoś, co zaproponuje im hotel, bo same nie wiedzą jak aktywnie spędzić czas. Ale to nic złego, warto wybrać się na taki wypoczynek, bo możemy odkryć nowe pasje, zamiłowanie do fitness, albo odkryć w sobie początkującego wędrownika. A może stwierdzisz, że pływanie jest dla Ciebie? Warto spróbować i się przekonać, a kto wie, może taki pobyt pobudzi Cie do sportu po urlopie!

TAGI

Warning: Use of undefined constant cloogooq - assumed 'cloogooq' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/pager-10/single.php on line 79

Musisz byą zalogowany aby komentowaą.

=